Prekių katalogas

APIE AKMENŲ FORMAS

 • Nors ir kaip mes bandytume neigti, formos stipriai įtakoja mus, visą mūsą gyvenimą. Paimkime architektūrinius statinius: vienaip veikia gotikinio ar bizantiškojo stiliaus bažnyčios, kitaip - šiuolaikiniai statiniai; vieną traukia kampuoti baldai ar interjero detalės, kitą - apvalios nugludintos formos. Forma sukuria atmosferą ir keičia aplinką. Ji gali sudominti, traukti, atstumti, įspėti ir t. t.

  Gamta čia yra padariusi visa, kas įmanoma, ypač tai tenka pripažinti žiūrint į kristalus. Jie nepakartojami ir tobuli savo grožiu ir didybe. Manau, jog skaitytojai žino, kad kiekviena mineralo rūšis turi savo Didžiąją Dvasią, o didieji kristalai turi dar ir savo asmeninę Dvasią. Tokie kristalai ypač veiksmingi. O įsivaizduokite, kai tokį lobį supjausto... ką daryti kristalo Dvasiai? Kas būtų, jei jūsų namus kažkas padalintų į gausybę dalių ir jas išskirstytų, - kur dingtumėte jūs? Duok Dieve, kad nors viena kuri kristalo dalelė patektų į akmenis mylinčio ir juos suprantančio žmogaus rankas. Tuomet tą Dvasią galima būtų pasikviesti, jei ji dar negavusi kitos užduoties. Nekristalinės formos struktūros (malachitas, lazuritas, labradoritas, rodochrozitas ir t. t.) ir nedideli kristalai pavaldūs to mineralo Dvasiai. Tie, kurie jaučia akmenis, naudoja juos organizmo subalansavimui ar gydymui, gali ją išsikviesti. Čia akmuo gali būti tiek šlifuotas, tiek ir nešlifuotas. Jokiu būdu nenoriu pasakyti, jog šlifavimas yra blogai. Šiuo atveju apdirbantis akmenis žmogus atlieka kūrėjo funkciją. Jis gali paversti akmenis šedevrais ir sustiprinti jų poveikį, darydamas tai atitinkamu laiku ir būdamas reikiamos būsenos. Žinoma, skirsis energetika to akmens, kurį nušlifavo mylinčios ir suprantančios rankos ir to, kuris buvo šlifuotas serijiniu būdu gamykloje. Be abejo, jei norėsite akmenuką rėminti, siūlyčiau pasirinkti tokį juvelyrą, kuris būtų jums priimtinas bei jaustų jus.

   

  DAŽNIAUSIAI SUTINKAMOS AKMENŲ FORMOS:

  Kristalų, žeodų ir drūzų energija panaši į gaivinančio šaltinio, trykštančio iš žemės gelmių, energiją. Ji veikia ta kryptimi, kuria "žiuri" kristalų viršūnėlės. Ši energija padeda pasveikti tiems, kas mėgsta sirgti, gydo sielą ir Dvasią, harmonizuoja ir valo aplinką.

  Bet kurio mineralo natūralaus gabalo energija gali puikiai subalansuoti čakras ir energetinius kūnus, gydo, papildo švaria energija. Tinka aplinkai valyti ir harmonizuoti.

  Kristalai - tai didžiausia to mineralo energijos koncentracijos forma. Stipriausia energija - galūnėje ir šaknyje. Naudojami patalpoms, žmogaus čakroms ir energetiniams kūnams valyti bei harmonizuoti. Darbo su jais technikų yra begalė. Juos girdinčiam, jie patys gali apie tai papasakoti. Paprasčiausias būtų: norint išvesti negatyvą iš čakros ar organo - kristalas dedamas prie tos vietos viršūne nuo jūsų, norint harmonizuoti ir pripildyti energija reikiamą čakrą ar organą - viršūnė kreipiama į kūną.
  Kristalai būna moteriški ir vyriški. Moteriški patartini vyrams, o vyriški - moterims. Vyriškų kristalų viršūnėlė visiškai smaila, o moteriškų - lyg nukirsta.

  Dvigaliai kristalai naudojami kaip baterijos tarp kūno dalių ar čakrų. Medituojant patartina paimti jį už galiukų nykščiu ir rodomuoju pirštu.

  Oktaedrai dirba kaip transformatoriai. Galima naudoti ir kaip dvigalius kristalus, ypač meditacijoje.

  "Būgniniai" akmenys, t.y. glotnūs įvairių rūšių mineralai. Jie šlifuojami būgno formos įtaise. Jie kaip akmenys jūroje šlifuoja vienas kitą natūraliu būdu (pagal atitinkamą technologiją) 30 ir daugiau dienų. Jų energija pakankamai stipri, todėl tinka ir gydymui, ir kasdieniniam naudojimui. Jais galima palaikyti čakrų balansą, valyti aplinką. Energija pasiskirsto tolygiai. Patalpos valymui - tiesiog paberkite tokių akmenėlių į lėkštutę ir padėkite kambario centre ar palaikykite tai vienoje, tai kitoje kambario vietoje. Tam galite naudoti ir patikusius jūros akmenėlius.

  Rutuliai spinduliuoja vienodą energiją į visas puses, tad galima laikyti tiek namuose, tiek darbo vietoje. Jį nešiojant, akmens energija tolygiai pasiskirsto auroje, puikiai tinka čakroms valyti (galima uždėti atskirai ant kiekvienos čakros).

  Kiaušiniai kaip ir rutuliai, valo aplinką. Ypač gerai valo aurą.

  Piramidės nukreipia savo energijos spindulį aukštyn, bet kartu tiesiai ir koncentruotai perduoda jį žemyn. Tai veikia kaip akupunktūra. Todėl galima dėti ant nesveikų vietų, pažeistų organų, ypač kai žinomas konkretus ligos židinys. Valo aplinką. Piramidės viršūnė veikia kaip lazerio spindulys.

  Linzės pavidalo plokštelės naudojamos čakroms subalansuoti, klijuojamos prie atitinkamos skaudančio organo vietos. Energija šiuo atveju koncentruotai patenka ten, prie kurios vietos plokštelė pridėta.

  Lygios plokštelės naudojamos negatyviai energijai bute filtruoti. Ypač tam tinkamas agatas.

  Obeliskai spinduliuoja energiją į visas puses. Stipriausia energijos srovė - viršūnėje: ji šauna aukštyn, nors nuteka ir žemyn, ten pasiskirstydama. Gali būti naudojami auros pažeidimams valyti. Tvarko aplinką. Obeliskai - silpnesni už piramides ir rutulius.

  Masažo lazdelės. Tai lazdelė, kuri gali būti nušlifuota arba ne ir turinti pusapvalę viršūnę. Energija koncentruojasi į viršūnę ir teka pusapvaliai. Naudojama kūno masažui bei tvarkant atitinkamų organų energetiką per biologiškai aktyvius taškus. Kuo giliau įspausite lazdelę į kūną, tuo platesnis bus poveikio laukas.

  Kabašonai – tai ovalinės formos šlifuoti mineralai. Juos galima ne tik rėminti, bet ir dėti prie pažeistų vietų. Energija tekės gilyn.

  Pakabukai -paskirsto energiją tolygiai. Poveikis priklauso nuo akmens savybių.

  Akmeniniai žiedai suaktyvina rankų čakras, kai kuriuos meridianus.

  Rutuliukų karoliai sukuria stiprų energetinį lauką. Ši energija giliai įsiskverbia į organizmą, veikia harmonizuojančiai, stiprina atsparumą neigiamiems aplinkos poveikiams ir ligoms.

  Daugiabriauniai karoliai ypatingai stiprūs. Jie suaktyvina organizmo galias, valo čakras, aurą. Kartu teigiamai veikia aplinkinių auras, skleidžia harmoniją ir švarą.

  "Skaldos karoliai" nėra labai stiprūs tad gali nešioti ir vaikai. Valo aurą, harmonizuoja vidinę būseną.

  Išgaubtas apskritimas veikia švelniai. Jis harmonizuoja., centruoja.

  Mėnulio forma skatina įžvalgą, aiškiaregystę, intuiciją, moteriškumą, cikliškumą.

  Diskas atriboja, atstumia svetimą įtaką.

  Širdis skatina širdingumą, draugiškumą, didžiadvasiškumą.

  Akmens žiedas nešiojamas kaip pakabukas saugo nuo energijos praradimo, padeda sukaupti energiją, sutelkti dėmesį.

  Kristalo (šešiabriaunio) formos švytuoklė simbolizuoja tolygų ėjimą į prieki, padeda siekti tikslų.

  Žvaigždė (penkiakampė) skatina idealizmą ir padeda fantazijas paversti realybe. Uždara forma skatina darbingumą ir konstruktyvius pasikeitimus. Žvaigždė su skyle viduryje skatina kūrybingumą.

  Kiauras trikampis užapvalintais kampais traukia išorės energijas, bet padeda išsilaisvinti iš vidinių blokadų. Ramina skausmą.

  Žaidimų kauliuko forma susijusi su tvarka ir materialiais dalykais. Tai labai stipri, apribojanti forma. Ilgai ją nešiodamas žmogus gali tapti kategorišku.

  Dantis - tai archainis drąsos ir jėgos simbolis.

  Žaibo forma sukelia nerimą, laukimą. Simbolizuoja periodo užbaigimą ir perėjimą į naują.

  Straipsnio autorius:  astromineralogė Audronė Ilgevičienė