Prekių katalogas

OBSIDIANAS

 •    

  Romėnas Obsijus surado šį akmenį Etiopijoje ir pargabenęs į Romą nusprendė pavadinti kiek pakeistu savo vardu Obsidianus lapis - Obsidiano akmuo - ir taip įsiamžino istorijoje. Obsidianas - įvairios cheminės sudėties neišsikristalizavusi vulkaninė uoliena, dar kitaip vadinama vulkaniniu stiklu. Susidaro vulkaniškai aktyviose zonose, kai silicio dioksido turtinga lava labai sparčiai vėsta ir joje nespėja išsikristalizuoti kristalai. Būna juodas, juodas su baltomis dėmelėmis, juodai rudas, melsvas, tamsiai žalias. Permatoma pilkai rudos arba dūminės spalvos atmaina vadinama apačių ašara. Ypatingu grožiu išsiskiria vaivorykštinis ir mahagoninis obsidianai. Kai kurie obsidianai turi auksinį ar sidabrinį blizgesį - švytėjimą. Tokie obsidianai yra vadinami auksiniais arba sidabriniais

  Senovės actekai, majai obsidianą ypač vertino, gamino nuostabius juvelyrinius ir kulto dirbinius, nešiojo šio akmens vėrinius, apyrankes, sages. Obsidiano tiesmukiškumas - pastatyti žmogų prieš sielos veidrodį ir priversti teisingai įvertinti save ir savo gyvenimą - pavertė šį akmenį mistišku “ugnies stiklu”, suteikiančiu žmogui ramybę, apsaugą ir galimybę pažinti save. Obsidianą ir šiandien vertina šiaurės Amerikos indėnai.

  Su obsidianu mes galime pasiekti vientisumą savyje. Suvokti savo teigiamas ir neigiamas puses. Jis padeda kovoti už dvasinę laisvę, judėti į priekį, stiprina įžvalgumą, kartais net aiškiaregystę. Obsidianas suteikia neįsivaizduojamą gilumą mūsų emocinei prigimčiai ir padeda atsikratyti įkyrių minčių bei nereikalingų poelgių. Jis pašalina neigiamą atmosferos poveikį, daro įtaką dvasiniam kūnui ir padeda apsisaugoti nuo mus supančių žmonių agresijos. Jis padeda lengviau įveikti gyvenime pasitaikančius sukrėtimus, baimes, dvasines traumas. Tai magiškas ir nekasdieniškas akmuo. Jis skirtas astralinių jėgų koncentracijai. Obsidianas iššaukia mūsų neįsisąmonintas galimybes, sugebėjimus ir pasąmonės problemas į paviršių. Ypač gerai jį naudoti kartu su kalnų krištolu. Jis išryškina emocines blokadas ir padeda jas įveikti. Obsidianas padrąsina ir sumažina norą užsisklęsti savyje, skatina mus matyti šviesą tunelio gale. Jis stiprina sąmoningumą, įžvalgumą, komunikabilumą, grąžina pasitikėjimą savimi, savo jėgomis. Obsidianas yra vienas iš pagrindinių akmenų, turinčių “įžeminantį” poveikį ir padedančių prisijungti prie bazės, per stuburą prie Žemės šerdies. Jis kaip skydas saugo nuo negatyvios energijos tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Obsidianas suteikia saugumo, pasitikėjimo ir stabilumo jausmą.

  JUODASIS OBSIDIANAS seniau buvo laikomas žmogaus garbės ir orumo sargu, jo talismanas neleido nusikalsti, įvykdyti niekšingą poelgį, už kurį kada nors tektų skaudžiai sumokėti. Juodasis obsidianas saugo nuo perdėto emocingumo, padeda geriau susikoncentruoti, nesiblaškyti. Jo energetika siejama su Saule, Uranu ir Saturnu - tai galingas akmuo, saugantis nuo kvailų ir nedorų poelgių bei netyros meilės. Veikia raminamai, apsaugo nuo išorinių neigiamų energijų, suteikia psichinį ir fizinį komfortą. Iš žmogaus organizmo ir jį supančios aplinkos jis labai greitai sugeria neigiamas energijas, todėl akmenį reikia dažnai valyti vandeniu. Beje, juodasis obsidianas, padėtas ant miegamojo stalelio arba po pagalve, saugo ramų miegą, bet po kiekvienos nakties patartina jį “išmaudyti” po tekančiu vandeniu ir palikti ramiai laukti vakaro. Apskritai obsidianas gali tapti jūsų miegamojo akmeniu, suteikiančiu ramybės, šalinančiu emocinę įtampą, atpalaiduojančiu nuo streso.

  SNAIGINIS OBSIDIANAS savo vardą pelnė dėl balto mineralo kristobalito intarpų, primenančių snaiges. Šis akmuo priverčia padebesiais skrajojančius žmones nusileisti ant nuodėmingos Žemės ir suvokti savo gyvenimo tikslą, suteikia drąsos pažvelgti tiesai į akis, pripažinti savo klaidas ir įvertinti nuopelnus. Atsilygindamas už tokį žiauroką pasimatymą su realybe atskleidžia tikrojo Grožio ir Meilės paslaptis. Snaiginis obsidianas - vidinio apsivalymo akmuo, realiame gyvenime leidžiantis atskirti pelus nuo grūdų. Jis suteikia jausmų ir proto pusiausvyrą, valo iš kraujo toksinus, o iš proto ir sielos - neigiamus energetinius teršalus ir praeities emocijas. Tai pusiausvyros ir harmonijos akmuo, automatiškai veikiantis giliausius lygmenis. Labai geras “įžeminantis” akmuo, taip pat atveria karūnos čakrą, stabilizuoja veiksmus ir poelgius, Kundalini energijos judėjimą ir sustiprina bendrą energijos tekėjimą. Jis suteikia aktyvumo, komunikabilumo ir švelnumo sau ir supančiai aplinkai. Snaiginis obsidianas sudaro sąlygas naujai pažvelgti į save, savo charakterio bruožus, elgesį, iš naujo peržiūrėti sumanymus, projektus ir įgyvendinti tai, kas yra tikra ir reikalinga šiuo metu. Tai yra “išgryninantis akmuo”, kuris sužadina tikrumą, jautrumą grožiui, didelę gyvybinę visapusišką galią fiziniame, emociniame, mentaliniame ir dvasiniame kūnuose. Šis akmuo suteikia realybės pojūtį, padeda mokytis iš savo klaidų, saugo nuo netikrų draugų, pavojų ir juodosios magijos. Snaiginis obsidianas padeda išsilaisvinti iš tokių būsenų kaip izoliacijos jausmas ar kai nepritampame aplinkoje, kai mūsų nesupranta, atrodo, net negirdi. Šis akmuo padeda susilieti su visuma, aplinka.

  SIDABRINIS IR AUKSINIS OBSIDIANAI. Šiuos akmenis galite panaudoti norėdami suprasti problemos ar situacijos esmę. Jie suteikia informacijos, kaip geriau panaudoti savo gebėjims sprendžiant įvairaus pobūdžio problemas. Sidabriškai ar auksiškai blizgus obsidianas padeda pažvelgti į nueitą gyvenimo kelią, aiškiai ir tiksliai išvysti savo poelgius ir veiksmus. Jis padeda daryti pažangą žmonėms, kurie užsiima įvairių pakraipų gydymo ir šamanine praktika. Švytintį obsidianą patartina naudoti kaip veidrodį sielai, kad pamatytume ne tik šviesiąją, bet ir tamsiąją savo pusę. Ne daugelis drįsta pripažinti, kad turi ir blogų savybių ar tamsiąją pusę. Dažniausiai laikome save gerais, o aplinkinius blogais žmonėmis. Tai priklauso nuo mūsų sąmoningumo. Kiekvienas iš mūsų turi pliusą ir minusą, kaip ir Žemė turi dieną ir naktį. Kaip “bevalytume” savo subtilųjį ir fizinį kūnus, jei būtų tik pliusas, mūsų Žemėje čia nebūtų. Auksiškai ir sidabriškai švytintys obsidianai padeda pamatyti “savo minusą”, priimti, transformuoti tą energiją per asmeninį sąmoningumą. Tobulinti, progresuoti, orientuotis, vadovautis sąmoningumu įgyvendinant savo siekius. Švytintys obsidianai suteikia pirmenybę palankioms situacijoms ir tai išlieka visą laiką. Jie stiprina kantrybę, atkaklumą ir ištvermę pasirenkant užduotis ir jas įgyvendinant, padeda suprasti esminius dalykus. Tai stiprus akmuo, sujungiantis fizinį ir astralinį kūnus, meditacijų ar astralinių kelionių metu visada garantuojantis “grįžimą namo”.

  VAIVORYKŠTINIS OBSIDIANAS iš mūsų auros puikiai sugeria negatyvias energijas, o iš fizinio kūno - streso padarinius. Tai akmuo, padedantis atsikratyti nevisavertiškumo komplekso, perdėto drovumo, skatina intuiciją, suteikiantis ryžto. Vaivorykštinį obsidianą patartina nešioti tiems, kurie nori atprasti nuo alkoholio, nikotino, tablečių ir pamatyti gyvenimą kitomis spalvomis.

  MAHAGONINIS OBSIDIANAS - nuostabus ir poliruotas, ir visiškai neliestas žmogaus rankų. Jis  yra randamas raudonai rudos ir juodos spalvos. Mahagoninis obsidianas padeda sužadinti fizinį, emocinį, mentalinį ir dvasinį centrus. Jis išlaisvina iš blogos energijos ir sumažina įtampą. Mahagoninis obsidianas sužadina jėgą ir tvirtumą reikiamu momentu. Dvi energijos, esančios šiame akmenyje, tai yra rudai raudona ir juoda, turi stiprų poveikį. Rudai raudona energija aktyvina ir stabilizuoja, juoda turi gerą “įžeminimo” efektą. Mahagoninis obsidianas stiprina gyvybingumą, padeda įgyvendinti troškimus ir svajones, jaustis patenkintam dėl savo atliktų ar atliekamų darbų. Jis slepia žemės energiją, todėl ypač tinka sakralinės (II) ir saulės rezginio (III) čakrų balansui. Paslaptingas akmens poveikis stipriausiai jaučiamas gamtoje, jis tarsi atveria akis gamtos grožiui ir leidžia pajusti galingą Motinos žemės pulsą.

  APAČIŲ AŠARA - mistiškų galių turintis akmuo, ypač traukiantis vaikus. Jie intuityviai renkasi jį ir žino, kaip juo naudotis, o kristaloterapeutai apačių ašarą vadina komforto akmeniu, suteikiančiu tiesiog gerą savijautą.  Tai viena iš obsidiano atmainų, randama stikliškai juodos, skaidriai juodos, skaidriai juodai dūminės, juodai rusvai raudonos, juodai violetinės arba juodai žalios spalvos. Apačių ašaros akmuo buvo labai gerbiamas Amerikos čiabuvių moterų, nes jos, išlydėdamos vyrus į medžioklę ar karą, įdėdavo jiems akmenuką, kad šis apsaugotų nuo nelaimių ir žūties, o jei įvykdavo nelaimė, apačių ašara padėdavo “išverkti” skausmą ir kančią. Jis padeda žmonėms atsikratyti praeities skausmo, lūdesio, ilgesio. Tai gilių jausmų akmuo, ypač tinka praeities dvasinėms žaizdoms gydyti. Indėnai teigia, jog apačių ašara padeda mums prisiminti malonias ir linksmas akimirkas su žmonėmis, kurie jau iškeliavo į Anapilį, ir sušvelnina išsiskyrimo skausmą. Apačių ašara yra geras “įžeminantis” akmuo, aktyvinantis bazinę (I) čakrą, absorbuojantis negatyvią energiją ir saugantis aurą. Šis akmuo turi švelnų, raminantį ir ilgalaikį poveikį. Jis išlaisvina iš kančios, paguodžia kai skauda širdį, kamuoja nesėkmės, ištinka bėda. Jis padeda “išverkti” skausmą, kad tas skausmas ar širdgėla nesunaikintų asmenybės. Kiekvienas gyvenime patiria įvairaus pobūdžio išgyvenimų, tik ne kiekvienas moka su jais susidoroti. Apačių ašara atneša tylą ir ramybę, švelniai ir lėtai išlaisvina iš patirtų bėdų. Ji stiprina analitinius gebėjimus ir atlaidumą, išlaisvina iš ribotumo. Apačių ašara skatina spontaniškumą ir palengvina kliūčių bei barjerų, stabdančių kelionę į priekį, pašalinimą. Ji stimuliuoja preciziškumą, padeda įžvalgiai ir teisingai elgtis kiekvienoje situacijoje. Turėdami apačių ašarą jausitės saugiai ir stabiliai, nuveiksite daug darbų. Apačių ašara suteiks jums ilgalaikį komfortą.

  Poveikis kūnui/Gydomosios savybės. Mažina skausmą, įtampą, pašalina blogą energiją. Ištikus šokui padeda jį įveikti, atsistatyti kepenų ląstelėms. Padeda sustabdyti kraujavimą, pagreitina žaizdų gijimą, gerina kraujo apytaką, kai šąla kojos arba rankos. Snaiginis obsidianas švelnina ir lygina odą, malšina akių perštėjimą, paraudimą, skausmą,  valo akis, gydo venų ligas. Apačių ašara padeda įveikti skausmą, įtūžį ir šalina iš kūno nuodus, toksinus, skatina vitamino C ir D įsisavinimą, padeda kai kamuoja mėšlungis. Obsidianas padeda nuo ligų, atsiradusių nuo šalčio ir drėgmės poveikio, susilpnėjus inkstų energetikai, esant įtampai žarnyne, skrandyje, stiprina kaulus, raumenų audinius, skatina kraujo cirkuliaciją. 10 min. kasdienio kojų pėdų masažas padeda atsikratyti vidinių blokadų ir įgyti naują sąmonę. Auksinis obsidianas naudingas sergantiems parkinsono liga. Panaudotas gabaliukas tuojau nuplaunamas po tekančiu vandeniu.

  Čakra. Juodas tinka I čakrai, auksinis - VI (trečiajai akiai), vaivorykštinis - visoms. Išsivalyti po energetinių puolimų, blogos įtakos poveikio ir pan. galima laimingoje rankoje palaikius 7-10 min. panašaus dydžio obsidiano ir kalnų krištolo gabaliukus.

  Derinimas. Su kalnų krištolu.

  PREKĖS SU OBSIDIANU