Prekių katalogas

AKMENYS PAGAL ZODIAKO ŽENKLUS

 • Tai vienas iš bene labiausiai supainiotų paskirstymo būdų. Įvairios mokyklos, gyvavusios anksčiau ir gyvuojančios dabar, kaip ir įvairūs autoriai akmenis tiek pagal Zodiako ženklus, tiek pagal planetas skirsto labai skirtingai. Todėl šiuo atveju nėra paties teisingiausio paskirstymo. Jų galybė.

  Kiekvienas mineralas slepia savyje net ne vienos, o dažnai kelių planetų energiją. Kiekviena planeta veikia ne vienu - plokščiu lygmeniu, o daugybe jų. Kiekvienas mineralas, turi savo formavimosi sąlygas, singoniją, cheminę formulę ir galiausiai net savo spalvą. Vadinasi pagal tai galima nustatyti jo pritaikymo kryptį. Todėl drįsiu pasakyti, kad mineralas - tai vaistas protui, psichologinei būsenai, emocijoms ir galiausiai fiziniam kūnui. Ar galima paskirstyti vaistus Zodiako ženklams? Be abejo, žaisti galima viskuo, tačiau nė vienas rimtas mineralų terapeutas to nedarys dėl jau aptartų priežasčių.

  Akmenų paskirstymas Zodiako ženklais - tai mada tapęs dalykas. Iš tiesų tai galima pavadinti viena iš rinkodaros formų, padedančių parduoti akmenis. Paskirstymo lenteles šiuo atveju dažniausiai susidaro patys prekeiviai ar juvelyrai pagal tuos akmenis, kuriuos parduoda. Jų nejaudina tų mineralų poveikis, kaip ir tai, ar jie tikri, ar sintetiniai. Jų tikslas - gerai ir greitai parduoti turimą prekę.

  Akmenys akmenimis, tačiau kaip su tais Zodiako ženklais? Dabar astrologais ima vadintis žmonės, perskaitę kelias astrologines knygas ir mokantys naudotis kompiuterinių programų siūlomais astrogramų skaičiavimais. Tai tas pats, jei gydytoju pradėtų vadintis medicinos sesers mokinė. Tokių žmonių rankose astrologija virsta būrimu, o tai jau yra pasityčiojimas iš tikrosios astrologijos. Astrologija - tai nepaprastai gili dvasinė sistema, padedanti ieškančiam žmogui suprasti save ir rasti savo vietą gyvenime. Vadinasi, ji tikrai negali būti apibūdinama tik Saulės pozicija Zodiako ženkle. 

  Saulės pozicija Zodiako ženkle nusako tiesiausią asmenybės realizacijos kelią, pasireiškiantį per atitinkamą sferą (būstą) šiame įsikūnijime. Jos aspektai su kitomis planetomis nurodo senus sugebėjimus, kuriuos dabar galima būtų panaudoti, ir ydas, kurios tampa trukdžiais siekti tikslų. Taip pat joje matome ir pamokas, kurias žmogus būtinai privalo išmokti šiame gyvenime. Nuo to, kaip jų bus mokomasi, priklauso individo sėkmės ir nesėkmės.

  Bet kuriam rimtam astrologui aišku, kad tai - tik mažytė dalelytė informacijos apie žmogų. Kiekvienas žmogus - tai visa vaivorykštė aspektų ir įtakų, kuriuos aiškina kitos planetos, o kai kam - net žvaigždės... Tuo jis savitas ir nepakartojamas.

  "Akmenų knygos" I tome pateikti trys sąlyginiai sąmonės lygmenys. Todėl Zodiako ženklų pamokos, kaip ir akmenys, padedantys jas geriau išmokti, išdėliojami pagal juos. Kas norės, galės panagrinėti visa tai.

  Šiame straipsnelyje apsribosime tik tam tikrais esminiais štrichais:

  AVINAS

  Ametistas ramina mentalinę įtampą, impulsyvumą, staigų pyktį, stresą ir streso sukeltus galvos skausmus. Galima palaikyti norimoje rankoje, kai skauda galvą nuo įtampos, pervargus, persitempus. Tinka nešioti ant kaklo. Jo vandeniu patartina purkšti patalpas arba laikyti aplinkoje didelį kristalą, drūzą arba žeodą. Tikrą nuspirkti nėra sunku. Įtarimų gali kelti tik itin švarūs "ametistai".

  Chrizokola ramina egoizmą, užsispyrimą, harmonizuoja būseną, padeda grįžti į savo natūralų ciklą. Protinguoliams padės pamažu tapti jautresniems, labiau įsiklausyti į kitą. Ji trapi, todėl nenustebkite, jeigu po didesnių stresų ar stipresnių įvykių suskils. Nešiojama ant kaklo. Tai dažnai padirbinėjamas mineralas.

  Lazuritas skatina supratimą, gailestingumą kitiems. Padės atsirinkti, rasti savo vietą. Tai akmuo vadovas. Tinka žiede ant nelaimingosios rankos bevardžio piršto (vyrui laimingoji ranka - dešinė, moteriai - kairė; nelaimingoji - atvirkščiai). Visaip padirbinėjamas mineralas.

   

  JAUTIS

  Agatas (tradicinis) - tai sėkmės, sveikatos, stabilumo ir gerovės (būtent visa tai ir yra Jaučio-vartotojo rožinė svajonė) simbolis. Nešiojamas tiek žiede ant bevardžio piršto, tiek ant kaklo. Puiki ir naudinga interjero dalis. Žeoda turto kampe traukia gerovę ir sėkmę. Nesunku nusipirkti tikrą, bet venkite dažytų.

  Rožinis kvarcas - meilė sau, atsipalaidavimas, palaiminga ramybė, Dievo priėmimas, siekis būti geresniam, šiltesniam kitiems. Skatina ramų miegą. Nešiojamas įvairiai. Jo pagrindinė vieta - širdies centras, todėl geriausiai veiks būdamas ten. Tinka interjere. Puikiai veikia žvakidės. Nepadirbinėjamas, nes kol kas randama daug. Venkite labai švarių, peršviečiamų šlifuotų pasiūlų, nes tada tikrai galite įsigyti sintetinį.

  Chrizoprazas - priklausomybės nuo kitų ir svetimų nuomonių raminimas. Saugumo ir garantijų savyje (pagrindinė Jaučio pamoka), o ne kituose žmonėse, kaip, ir beje, turtuose, suvokimas. Šokinėjančio kraujospūdžio stabilizavimas, šlakų iš organizmo šalinimas.

   

  DVYNIAI

  Samaninis arba Okeaninis agatai ramina blaškymąsi, paviršutiniškumą, skatina koncentraciją ir stabilumą. Kaip ir kiti agatai, suteikia sėkmę ir gerovę. Ramina plaučių, bronchų problemas. Nešiojamas įvairiai: žiedas ant bevardžio piršto, pakabutis, apyrankės. Esant ypatingam blaškymuisi geriamas jo vanduo. Nesunku nusipirkti tikrų, nors jų nėra daug.

  Melsvasis chalcedonas/Melsvasis nėriniuotasis agatas ramina sutrikimą kalbant, padeda jausti pašnekovą, raiškiai ir aiškiai dėstyti mintis. Ypač tinka dirbantiesiems su žodžiu - rašomu ar ištariamu. Nešiojamas kaip agatas. Nesunku nusipirkti tikrų, išskyrus labai švarias akutes.

  Amazonitas padeda įveikti prieštaravimus bendraujant. Tinka tiek tiems, kurie beria žodžius kaip žirnius, negalvodami, ką sako, tiek tiems, kuriems sunku reikšti mintis, geriau jas rašyti. Ypač gerai jį nešioti ant kaklo čakros. Gali būti ir žiedas ant mažojo arba bevardžio piršto. Nesunku nusipirkti tikrą. Problema gali būti tik kokybė.

   

  VĖŽYS

  Amonitas padės jaustis tvirtesniam, stabilesniam, suteiks apsaugą, kurios Vėžys vis ieško, ir tikrumą. Tiks pakabutis arba žiedas ant bevardžio piršto. Amonitus galima laikyti namie, nešiotis kišenėje. Jau padirbinėjami, tačiau dar galima nesunkiai rasti tikrų.

  Gintaras ramins jautrumą, padės į viską žvelgti lengviau, paprasčiau, nelaikyti visko viduje, ramiai išspręsti. Jo vanduo ramins skrandžio ir odos problemas, atsirandančias dėl baimės išsisakyti, išreikšti savo nuoskaudas ar praeities ilgesį. Nešiojamas įvairiai. Žiedas mūvimas ant bevradžio piršto. Labai tinka pakabutis arba karoliai. Gintaro vanduo gali būti naudingas visai šeimai, todėl gintaro gabalą galite laikyti grafine, iš kurio geriate vandenį. Geriausia naudoti gintaro žvejų gaudytus gintarus. Darosi vis sunkiau nusipirkti tikrą, kokybišką, niekaip nepaveiktą.

  Mėnulio akmuo ramina emocijas, skatina moteriškumą, motiniškumą, intuiciją. Normalizuoja hormonų veiklą. Deja, daugelio Vėžių emocijos - didžiausia problema. Vadinasi, šį akmenį būtina nešioti nelaimingoje pusėje ant mažojo piršto arba apyrankę. Karoliai emocingus Vėžius gali tiesiog smaugti. Nešiojant jį laimingoje pusėje, emocijos ūmėja. Net prabangioje parduotuvėje, o ką kalbėti apie gatvių prekybą, vietoj tikro mėnulio akmens siūlomas sintetinis opalas, tviskantis mistišku melsvumu. Kai kur pardavinėjamas tiesiog baltas kvarcas, kuris iš tiesų yra kur kas kietesnis už mėnulio akmenį. Pirkti patartina tik iš tų pardavėjų, kurie dirba su geologais arba minerologais arba patys gerai išmano apie akmenis.

   

  LIŪTAS

  Malachitas suteiks pasitikėjimo savimi, trauks publiką (o tai Liūtui vartotojui labai svarbu), pripažinimą, sėkmę, nors kartu parodys, ką laikote užslėpęs viduje. Nešiojamas ant bevardžio piršto, ant širdies ir kitaip. Tai jautrus akmuo, todėl reaguoja į kremus, chemikalus, prakaitą. Taip jis pradeda prarasti blizgesį, todėl jo pakitimai nebūtinai reiškia perspėjimus. Plačiai naudojamos jo imitacijos, todėl pirkite iš tų, kuo pasitikite.

  Rodonitas skatina kūrybinius sugebėjimus, suteikia stabilumo ir padeda ramiai siekti savo tikslų. Nešiojamas ant bevardžio piršto, pakabutyje ar kaip tik norite. Nesunku nusipirkti tikrą, todėl reikia atkreipti dėmesį į kokybę.

  Citrinas skatina savirealizaciją, sėkmę, džiaugsmą, pasitikėjimą savo jėgomis. Nešiojamas aukso žiede ant bevaržio piršto reikiamos rankos, kartais gali tikti ir pakabutis ar auskarai. Tikrojo citrino ištekliai pasaulyje baigiasi, todėl jo turi tik vienas kitas pardavėjas. Jo kainos sparčiai auga, nes jo gauti darosi vis sunkiau. Net prabangiose pasaulio parduotuvėse vietoj jo pardavinėjamas kaitintas ametistas arba dūminis kvarcas, kurie be jokio sąžinės graužimo vadinami citrinais. Vietoje citrinų taip pat dažnai siūloma paprasčiausia sintetika arba spalvotas (šiuo atveju - geltonas) stiklas. Deja, daugelis pardavėjų tiesiog nežino, ką parduoda, taigi pirkėjas turi būti itin atsargus.

   

  MERGELĖ

  Kalnų krištolas suteiks aiškumo, išgrynins mergelišką priekabumą, padės susitelkti į pagrindinius dalykus, nepaskęsti smulkmenose. Itin naudinagas dvigalio kalnų krištolo pakabutis. Gali būti karoliai, auskarai. Drūzos - tai žavi ir labai naudinga interjero detalė, kurią praktiška Mergelė gali panaudoti ir kitų turimų mineralų bei papuošalų iš jų pakrovimui.

  Karneolis suteiks žaismingumo, žavumo, ramins norą vertinti ir versti kitus elgtis taip, kaip Mergelei atrodo teisingiausia. Tvarko moterų partnerystės ryšius. Tinka žiedas ant bevardžio piršto, karoliai, pakabučiai, auskarai.

  Geltonas kalcitas - maistas saulės rezginiui. Ramina nervinės įtampos sukurtus skrandžio nesklandumus, kuriuos Mergelė susikuria perfekcionizmu. Suteikia pasitikėjimo savimi, savirealizacijos džiaugsmą, ramina depresijas, susijusias su per dideliais reikalavimais sau ir kitiems. Kartais, kai itin sunku ką nors suvirškinti, dar gali praversti ir siera, uždėta ant trečios čakros. Nešiojamas ant trečios čakros.

   

  SVARSTYKLĖS

  Mangano kalcitas, arba rožinis kalcitas, paskatins sugebėjimą mylėti, priimti ir atiduoti meilę, išmokti skirti ją nuo emocingo noro turėti šalia savęs žmogų. Tada lengviau bus suprasti ir tai, kam iš tiesų būtina padėti, o kas ta pagalba tik piktnaudžiauja ir naudojasi. Nešiojamas ant širdies centro.

  Rodochrozitas skatina aktyvų kūrybingumą, šiltumą, draugiškumą, atsivėrimą. Labai kelia kraujospūdį, todėl naktį geriau jo nenešioti. Jo vieta - širdies centras.

  Arbūzinis turmalinas - tai pilnatvės, sėkmės, išsipildžiusios meilės ir tarpusavio supratimo akmuo. Nešiotinas aukso žiede ant bevaržio piršto, pakabutyje, auskaruose.

   

  SKORPIONAS

  Labradoritas padės įvaldyti energijos gaivalą viduje, suteiks kantrybės, ramins kunkuliuojančias emocijas, suteiks apsaugą. Tiesa, taip jau yra, kad Skorpionui pirmiausia reikia saugotis savęs paties. Nešiojamas ant bevardžio piršto sidabre, pakabutyje, galima net kelnių kišenėje (kai reikia - palaikyti rankoje).

  Ryklio dantis ir kiti suakmenėję dariniai padės labiau susivokti savyje ir nukreipti energiją norima linkme. Nešiojami pakabučiai.

  Juodasis turmalinas (šerlas) suteiks stabilumo, padės rasti vidinę šerdį, formuoti savo vidinį stuburą, suvokti, kad tai neįmanoma be nuoseklaus ir kantraus darbo. Padės suvaldyti kylantį pyktį ar kitą negatyvą, jų neužspausti, pamatyti ir tiesiog paleisti. Vienas iš stipriausių apsaugai skirtų akmenų. Ypač naudingas jo pakabutis daug dirbantiems kompiuteriu. Šiuo atveju šerlo lazdelė kabinama ant kaklo išilgai stuburo (tik ne skersai). Žiedas gali būti nešiojamas aukse tiek ant bevardžio, tiek ant didžiojo piršto reikiamos rankos.

   

  ŠAULYS

  Melsvasis kalcitas padės ramiai ir sutelktai priimti ir perdirbti gaunamą informaciją, ramins įkyrų protą, skatins nuoseklų keitimosi procesą. Nešiojamas ant kaklo.

  Lazuritas padeda pasirinkti kelią ir sėkmingai juo eiti. Nešiojamas ant kaklo, žiede ant bevardžio arba rodomojo piršto.

  Turkis - vedlys tam, kuris jau žino savo kelią ir juo drąsiai eina. Tokiam žmogui turkis suteiks paramą, apsaugą ir pritrauks jo dvasinius vedlius. Nešiojamas aukse ant reikiamos rankos rodomojo piršto. Kartais gali būti pakabtis, auskarai.

   

  OŽIARAGIAI

  Chrizokola pragmatiškajam Ožiaragiui padės pamažu priimti tai, ko jis protu pagrįsti negali. Ramins dogmatiškumą ir kategoriškumą, suteiks platesnį matymą. Geriausia nešioti ant kaklo.

  Diumortieritas padės lengviau priimti save ir kitus, leis spręsti bendravimo roblemas, kylančias dėl ožiaragiško uždarumo ir kietumo. Padės atlikti darbus be įtampos, laiku ir teisingai. Galima nešioti ant kaklo arba žiede ant bevardžio piršto.

  Jolitas arba kordieritas, suteiks diplomatijos, o kartu ryžto ir drąsos siekiant tikslų, taip pat kantrybės ir ištvermės, be kurių nieko rimto pasiekti neįmanoma. Drąsiam ir ryžtingam žmogui - tai sėkmės akmuo. Tinka žiedas ant bevardžio, rodomojo arba viduriniojo pirštų. Gali būti pakabutis.

  Labai pravartus rožinis kvarcas, suminkštins Ožiaragio širdį. Kai kam gali būti naudingas šerlas. Tai ypač tinka tiems, kuriems trūksta pagrindinės ožiaragiškos dorybės - sugebėjimo išlaukti ir kantriai bei sistemingai dirbti. Padėti atsisakyti įsikalbėtų mentalinių programų padės rutilo kvarcas.

   

  VANDENIS

  Dendritiniai ir okeaniniai agatai suteiks ramybės, vidinio stabilumo, o kartu ir kūrybinio džiaugsmo. Tai sėkmės akmenys. Nešiojami įvairiai. Žiedas mūvimas ant bevardžio piršto.

  Sugilitas - tai keitimosi, dvasinės alchemijos akmuo. Jis artimas maištaujančiai Vandenio sielai. Ypač naudingas pokyčių laikotarpiu. Tada jie praeina ramiau nei galėjo, nes sugilitą nešiojantis žmogus pamažu pradeda matyti tai, ką reikėtų keisti, ir daro tai sąmoningai. Tinka pakabutis, auskarai, žiedas ant bevradžio piršto reikalingos rankos. Sugilitą galima derinti su kalnų krištolu, ametistu arba diumortieritu.

  Fluoritas naudingas vandeniškam jautrumui raminti ir iš to jautrumo kylančioms nervinio pobūdžio alergijoms. Jis stiprins koncentraciją, imuninę sistemą, naudingas plaučiams, bronchams. Kai kuriais atvejais patartinas fluorito vanduo. Tinka karoliai, pakabučiai, auskarai. 

  Daugeliui Vandenių raminti depresijas padeda malachitas, rožinis kvarcas.

   

  ŽUVYS

  Ametistas tiks idealiai. Jis padės nepriimti svetimų mentalinių programų, išlaikyti savo poziciją ir pasikliauti intuicija. Ramina įtampą, kurią Žuvys, kitaip nei Avinai, paslepia viduje ir kuri laipsniškai virsta psichologinėmis problemomis, kurias jos taip pat slepia. Ametistas padeda tą įtampą ne užgniaužti, o transformuoti. Nešiokite kaip norite. Žiedą galite mūvėti tiek ant bevardžio, tiek ant rodomojo piršto sidabre.

  Suakemnėjęs medis reikalingas itin jautriems, jausmingiems žmonėms, greit užsikabinantiems už įspūdžio ar matyto vaizdinio. Šis akmuo įžemins ir sustiprins, padės būti tikroviškesniems. Nešiokite kaip norite, net batuose.

  Larimaras, arba pektolitas, padės geriau suprasti save, priimti su visomis savybėmis ir kryptingai realizuotis. Skatins poreikį nebūti auka, pačiam imtis savo likimo ir jį valdyti. Šis akmuo dar vadinamas Atlantidos akmeniu. Nešiojamas pakabutyje, auskaruose, žiede ant bevardžio piršto.

  Žuvims puikiai tinka fluoritai (ramina jautrumą), gintaras (suteikia lengvumo, ramina psioriazę), rožinis kvarcas, turkis.

   

  VISI ŽENKLAI GALI NEŠIOTI BE ŠALUTINIŲ VEIKSNIŲ:

  rožinį kvarcą,

  gintarą (išskyrus Jaučius, kurie jam abejingi),

  okeaninius agatus,

  lingamą,

  kalnų krištolą (šalutiniai veiksniai per pojūčius gali pasireikšti Skorpionams ir Svarstyklėms),

  ametistą,

  visų spalvų kalcitus,

  amonitus ir fosilijas,

  fluoritus,

  chrizokolą,

  sierą (naudotis, kai reikia),

  lauko akmenis.

   

  Informacija pateikta pagal A. Ilgevičienės knygą "Raktas į akmenų karalystę".