AKMENYS PAGAL ZODIAKO ŽENKLUS

 • Tai vienas iš bene labiausiai supainiotų paskirstymo būdų. Įvairios mokyklos, gyvavusios anksčiau ir gyvuojančios dabar, kaip ir įvairūs autoriai akmenis tiek pagal Zodiako ženklus, tiek pagal planetas skirsto labai skirtingai. Todėl šiuo atveju nėra paties teisingiausio paskirstymo. Jų galybė.

  Kiekvienas mineralas slepia savyje net ne vienos, o dažnai kelių planetų energiją. Kiekviena planeta veikia ne vienu - plokščiu lygmeniu, o daugybe jų. Kiekvienas mineralas, turi savo formavimosi sąlygas, singoniją, cheminę formulę ir galiausiai net savo spalvą. Vadinasi pagal tai galima nustatyti jo pritaikymo kryptį. Todėl drįsiu pasakyti, kad mineralas - tai vaistas protui, psichologinei būsenai, emocijoms ir galiausiai fiziniam kūnui. Ar galima paskirstyti vaistus Zodiako ženklams? Be abejo, žaisti galima viskuo, tačiau nė vienas rimtas mineralų terapeutas to nedarys dėl jau aptartų priežasčių.

  Akmenų paskirstymas Zodiako ženklais - tai mada tapęs dalykas. Iš tiesų tai galima pavadinti viena iš rinkodaros formų, padedančių parduoti akmenis. Paskirstymo lenteles šiuo atveju dažniausiai susidaro patys prekeiviai ar juvelyrai pagal tuos akmenis, kuriuos parduoda. Jų nejaudina tų mineralų poveikis, kaip ir tai, ar jie tikri, ar sintetiniai. Jų tikslas - gerai ir greitai parduoti turimą prekę.

  Akmenys akmenimis, tačiau kaip su tais Zodiako ženklais? Dabar astrologais ima vadintis žmonės, perskaitę kelias astrologines knygas ir mokantys naudotis kompiuterinių programų siūlomais astrogramų skaičiavimais. Tai tas pats, jei gydytoju pradėtų vadintis medicinos sesers mokinė. Tokių žmonių rankose astrologija virsta būrimu, o tai jau yra pasityčiojimas iš tikrosios astrologijos. Astrologija - tai nepaprastai gili dvasinė sistema, padedanti ieškančiam žmogui suprasti save ir rasti savo vietą gyvenime. Vadinasi, ji tikrai negali būti apibūdinama tik Saulės pozicija Zodiako ženkle. 

  Saulės pozicija Zodiako ženkle nusako tiesiausią asmenybės realizacijos kelią, pasireiškiantį per atitinkamą sferą (būstą) šiame įsikūnijime. Jos aspektai su kitomis planetomis nurodo senus sugebėjimus, kuriuos dabar galima būtų panaudoti, ir ydas, kurios tampa trukdžiais siekti tikslų. Taip pat joje matome ir pamokas, kurias žmogus būtinai privalo išmokti šiame gyvenime. Nuo to, kaip jų bus mokomasi, priklauso individo sėkmės ir nesėkmės.

  Bet kuriam rimtam astrologui aišku, kad tai - tik mažytė dalelytė informacijos apie žmogų. Kiekvienas žmogus - tai visa vaivorykštė aspektų ir įtakų, kuriuos aiškina kitos planetos, o kai kam - net žvaigždės... Tuo jis savitas ir nepakartojamas.

  "Akmenų knygos" I tome pateikti trys sąlyginiai sąmonės lygmenys. Todėl Zodiako ženklų pamokos, kaip ir akmenys, padedantys jas geriau išmokti, išdėliojami pagal juos. Kas norės, galės panagrinėti visa tai.

  Šiame straipsnelyje apsribosime tik tam tikrais esminiais štrichais:

      

   

  AVINAS

  Ametistas ramina mentalinę įtampą, impulsyvumą, staigų pyktį, stresą ir streso sukeltus galvos skausmus. Galima palaikyti norimoje rankoje, kai skauda galvą nuo įtampos, pervargus, persitempus. Tinka nešioti ant kaklo. Jo vandeniu patartina purkšti patalpas arba laikyti aplinkoje didelį kristalą, drūzą arba žeodą. Tikrą nuspirkti nėra sunku. Įtarimų gali kelti tik itin švarūs "ametistai".

  Chrizokola ramina egoizmą, užsispyrimą, harmonizuoja būseną, padeda grįžti į savo natūralų ciklą. Protinguoliams padės pamažu tapti jautresniems, labiau įsiklausyti į kitą. Ji trapi, todėl nenustebkite, jeigu po didesnių stresų ar stipresnių įvykių suskils. Nešiojama ant kaklo. Tai dažnai padirbinėjamas mineralas.

  Lazuritas skatina supratimą, gailestingumą kitiems. Padės atsirinkti, rasti savo vietą. Tai akmuo vadovas. Tinka žiede ant nelaimingosios rankos bevardžio piršto (vyrui laimingoji ranka - dešinė, moteriai - kairė; nelaimingoji - atvirkščiai). Visaip padirbinėjamas mineralas.

   

  JAUTIS

  Agatas (tradicinis) - tai sėkmės, sveikatos, stabilumo ir gerovės (būtent visa tai ir yra Jaučio-vartotojo rožinė svajonė) simbolis. Nešiojamas tiek žiede ant bevardžio piršto, tiek ant kaklo. Puiki ir naudinga interjero dalis. Žeoda turto kampe traukia gerovę ir sėkmę. Nesunku nusipirkti tikrą, bet venkite dažytų.

  Rožinis kvarcas - meilė sau, atsipalaidavimas, palaiminga ramybė, Dievo priėmimas, siekis būti geresniam, šiltesniam kitiems. Skatina ramų miegą. Nešiojamas įvairiai. Jo pagrindinė vieta - širdies centras, todėl geriausiai veiks būdamas ten. Tinka interjere. Puikiai veikia žvakidės. Nepadirbinėjamas, nes kol kas randama daug. Venkite labai švarių, peršviečiamų šlifuotų pasiūlų, nes tada tikrai galite įsigyti sintetinį.

  Chrizoprazas - priklausomybės nuo kitų ir svetimų nuomonių raminimas. Saugumo ir garantijų savyje (pagrindinė Jaučio pamoka), o ne kituose žmonėse, kaip, ir beje, turtuose, suvokimas. Šokinėjančio kraujospūdžio stabilizavimas, šlakų iš organizmo šalinimas.

   

  DVYNIAI

  Samaninis arba Okeaninis agatai ramina blaškymąsi, paviršutiniškumą, skatina koncentraciją ir stabilumą. Kaip ir kiti agatai, suteikia sėkmę ir gerovę. Ramina plaučių, bronchų problemas. Nešiojamas įvairiai: žiedas ant bevardžio piršto, pakabutis, apyrankės. Esant ypatingam blaškymuisi geriamas jo vanduo. Nesunku nusipirkti tikrų, nors jų nėra daug.

  Melsvasis chalcedonas/Melsvasis nėriniuotasis agatas ramina sutrikimą kalbant, padeda jausti pašnekovą, raiškiai ir aiškiai dėstyti mintis. Ypač tinka dirbantiesiems su žodžiu - rašomu ar ištariamu. Nešiojamas kaip agatas. Nesunku nusipirkti tikrų, išskyrus labai švarias akutes.

  Amazonitas padeda įveikti prieštaravimus bendraujant. Tinka tiek tiems, kurie beria žodžius kaip žirnius, negalvodami, ką sako, tiek tiems, kuriems sunku reikšti mintis, geriau jas rašyti. Ypač gerai jį nešioti ant kaklo čakros. Gali būti ir žiedas ant mažojo arba bevardžio piršto. Nesunku nusipirkti tikrą. Problema gali būti tik kokybė.

  VĖŽYS

  Amonitas padės jaustis tvirtesniam, stabilesniam, suteiks apsaugą, kurios Vėžys vis ieško, ir tikrumą. Tiks pakabutis arba žiedas ant bevardžio piršto. Amonitus galima laikyti namie, nešiotis kišenėje. Jau padirbinėjami, tačiau dar galima nesunkiai rasti tikrų.

  Gintaras ramins jautrumą, padės į viską žvelgti lengviau, paprasčiau, nelaikyti visko viduje, ramiai išspręsti. Jo vanduo ramins skrandžio ir odos problemas, atsirandančias dėl baimės išsisakyti, išreikšti savo nuoskaudas ar praeities ilgesį. Nešiojamas įvairiai. Žiedas mūvimas ant bevradžio piršto. Labai tinka pakabutis arba karoliai. Gintaro vanduo gali būti naudingas visai šeimai, todėl gintaro gabalą galite laikyti grafine, iš kurio geriate vandenį. Geriausia naudoti gintaro žvejų gaudytus gintarus. Darosi vis sunkiau nusipirkti tikrą, kokybišką, niekaip nepaveiktą.

  Mėnulio akmuo ramina emocijas, skatina moteriškumą, motiniškumą, intuiciją. Normalizuoja hormonų veiklą. Deja, daugelio Vėžių emocijos - didžiausia problema. Vadinasi, šį akmenį būtina nešioti nelaimingoje pusėje ant mažojo piršto arba apyrankę. Karoliai emocingus Vėžius gali tiesiog smaugti. Nešiojant jį laimingoje pusėje, emocijos ūmėja. Net prabangioje parduotuvėje, o ką kalbėti apie gatvių prekybą, vietoj tikro mėnulio akmens siūlomas sintetinis opalas, tviskantis mistišku melsvumu. Kai kur pardavinėjamas tiesiog baltas kvarcas, kuris iš tiesų yra kur kas kietesnis už mėnulio akmenį. Pirkti patartina tik iš tų pardavėjų, kurie dirba su geologais arba minerologais arba patys gerai išmano apie akmenis.

  LIŪTAS

  Malachitas suteiks pasitikėjimo savimi, trauks publiką (o tai Liūtui vartotojui labai svarbu), pripažinimą, sėkmę, nors kartu parodys, ką laikote užslėpęs viduje. Nešiojamas ant bevardžio piršto, ant širdies ir kitaip. Tai jautrus akmuo, todėl reaguoja į kremus, chemikalus, prakaitą. Taip jis pradeda prarasti blizgesį, todėl jo pakitimai nebūtinai reiškia perspėjimus. Plačiai naudojamos jo imitacijos, todėl pirkite iš tų, kuo pasitikite.

  Rodonitas skatina kūrybinius sugebėjimus, suteikia stabilumo ir padeda ramiai siekti savo tikslų. Nešiojamas ant bevardžio piršto, pakabutyje ar kaip tik norite. Nesunku nusipirkti tikrą, todėl reikia atkreipti dėmesį į kokybę.

  Citrinas skatina savirealizaciją, sėkmę, džiaugsmą, pasitikėjimą savo jėgomis. Nešiojamas aukso žiede ant bevaržio piršto reikiamos rankos, kartais gali tikti ir pakabutis ar auskarai. Tikrojo citrino ištekliai pasaulyje baigiasi, todėl jo turi tik vienas kitas pardavėjas. Jo kainos sparčiai auga, nes jo gauti darosi vis sunkiau. Net prabangiose pasaulio parduotuvėse vietoj jo pardavinėjamas kaitintas ametistas arba dūminis kvarcas, kurie be jokio sąžinės graužimo vadinami citrinais. Vietoje citrinų taip pat dažnai siūloma paprasčiausia sintetika arba spalvotas (šiuo atveju - geltonas) stiklas. Deja, daugelis pardavėjų tiesiog nežino, ką parduoda, taigi pirkėjas turi būti itin atsargus.

  MERGELĖ

  Kalnų krištolas suteiks aiškumo, išgrynins mergelišką priekabumą, padės susitelkti į pagrindinius dalykus, nepaskęsti smulkmenose.

   

   

   

   

  Bus tęsiama...