Prekių katalogas

ŠPINELIS

 • Špineliais mineralogijoje vadinama visa grupė panašių mineralų. Ypač reti žvaigždiniai špineliai. Spalvos: raudoni, rausvi, gelsvi, oranžiniai, tamsiai žali, mėlyni, violetiniai, rudi, beveik juodi, juodi. Painiojami su: ametistu, rubinu, turmalinais, topazu, safyru, chrizoberilu, piropu, cirkonu. Sintetiniai špineliai rinkoje pasirodė dar XIX a. kartu su rubinais.

  Bendra špinelių tema – harmonija. Jie – puikūs visų subtiliųjų sistemų apvalytojai ir atšviežintojai.
  Rausvojo špinelio funkcija – savęs kaip vieningos harmonijos grandies supratimas.
  Jis pirmiausiai primena, kad aukščiausiuose dvasios lygmenyse meilė nėra sinonimas jausmams ar sentimentalumui. Meilė – tai aukščiausios visuotinės harmonijos principas.

  Priimti save ir atleisti sau padeda rožinis kvarcas derinyje su mėnulio akmeniu nelaimingoje pusėje. Rausvasis špinelis atveria kitą etapą, kai priimti ir suprasti reikia kitus, su savimi jau tai atlikus. Toks žmogus privalo aukoti Harmonijos keliui visus savo proto norus, lūkesčius ir net numatymus. Mainais jam pamažu atsiveria praeities-dabarties-ateities priežasčių-pasekmių linija, todėl tai padeda “žaisti” savo gyvenimą pačiam, matant tai, iš kur bet kuri situacija ateina ir kuo ji gali baigtis…Todėl savęs vertam žmogui rausvas špinelis sustiprina intuiciją, numatymo dovaną, pagilina tikrumą karminiuose pasirinkimuose.

  Ant širdies centro nešiojamas jis mažina reikalavimus kitiems, tirpdo susikurtus scenarijus bei programas apie tai, kokie kiti turėtų būti ir kaip jie turėtų elgtis. Jis pažadina ryžtą gyventi naujai, bandant suprasti to, kas vyksta prasmę.

  Jis naudingas tam, kuris siekia suvokimo ir kreipiasi dėl to ne į protą, o širdį. Tam, kuris gyvena išskirtinai protu, šis špinelis nieko neduos.

  Fiziniame kūne gerina kraujotaką, suaktyvina širdies arterijų darbą, valo kraują, blužnį, skatina smegenų veiklą.
  Į bambą gali dėti tie, kurie užsiima nekontaktiniais kovos menais (sustiprins praktikos atlikimo sąmoningumą ir efektyvumą). Naudinga tai padaryti ir sutrikus bendram energijos pasiskirstymui (vidurdienį 20 min. dėti į bambą).

  Nešioti ant bevardžio (įvairiems tikslams) arba rodomojo (praktikoms) p. reikalingos rankos arba pakabutyje ant širdies centro, jei gera Venera. Labiausiai špineliai atsiskleidžia lygių dalių gryno aukso-sidabro-vario lydinyje.

  Juodojo špinelio funkcija – harmoningas energijos paskirstymas visoms subtiliosioms sistemoms, jas apvalant. Atsakingas energijos panaudojimas.
  Stiprina atsakomybę už savo vidinės energijos panaudojimą, skatindamas suprasti to giluminę reikšmę, nes jo šaukinys yra: ”harmoniją suteikia atsakomybės supratimas”.
  Tą supratęs žmogus žino, kad kiekvienas turi tai, ko yra vertas ir supranta tiek, kiek to supratimo yra vertas. Tai skatina dar labiau įsigilinti į savo vidinės energijos potencialą ir jos kryptį.

  Tai suprantančiam ir siekiančiam Gėrio savo darbais bei gyvenimu, juodasis špinelis padeda sukaupti turimą vidinę energiją ir ją koncentruotai nukreipti, sustiprindamas minties ir žodžio galią, tačiau būtinai primindamas (dažnai įvykiais) apie jų realizacijos atsakomybę.

  Jis padeda subalansuoti savo vidinę energiją, apvalo meridianus nuo to, kas sukelia disharmoniją, kartu skatindamas nepasiduoti blogio apraiškoms.
  Naudingas Rytų kovos menais ir energetizuojančiais pratimais užsiimantiems. Tam tikslui patartina jį laikyti po liežuviu.
  Meditacijose laikant jį po liežuviu gali stiprinti ir platesnį situacijos ar dalyko matymą, vizijas ir pranašysčių dovaną, suteikti aiškumo sprendimuose, koncentracijos reikaluose. Gali padėti bendrauti su mirusiųjų pasauliu, jei to reikia ir palengvinti darbą mediumams, kartu apsaugodamas nuo blogio demonų. Naudingas visiems linkusiems į apsėdimus ar greitus susižavėjimus nesuprantamais, bet daug žadančiais dalykais.

  Tinka įspūdžių besidairantiems ir todėl įklimpstantiems kelyje ieškotojams. Padeda išsilaisvinti iš senų mentalinių programų, tapusių prisirišimais.

  Fiziniam kūnui: čiulpti prieš valgį (apie pusvalandį) bei vakare valandą prieš miegą skrandžio, kraujo ligų ir kraujo čiulpų vėžio profilaktikai bei po operacijos. Gerai veikia skrandžio gleivinę, atpalaiduoja žarnyno įtampą, skatina nervų sistemos regeneraciją.

  Nešiojamas ant rodomojo (programų paleidimui) arba didžiojo (praktikoms, magiškam darbui) p. reikiamos rankos grynų aukso-sidabro-vario lygių dalių lydinyje. Pakabutis stiprina imuninę sistemą. Auskarai nepageidautini.