Prekių katalogas

TURKIS

  •    
     
    Tai mėlynas, žydras, žalsvai žydras ir žalsvas vario ir aliuminio hidrofosfatas, mineralas, vardą gavęs nuo persų kalbos firuza - laimės akmuo. Dar jis vadintas ir kalaitu, bet šis įžymiojo Plinijaus duotas vardas jam neprilipo. Tiurkis - taip germanų kalba pavadintas akmuo, XVI a. į Europą atkeliavęs iš Persijos per Turkiją. Senovės chaldėjai vadino jį torkeija. Brangiausiu laikomas žydrasis turkis.
     
    Senovės egiptiečiai iš Sinajaus pusiasalio atgabentą turkį naudojo inkrustacijai ir šventųjų vabalų skarabėjų raižymui. Jau ikikolumbinės Amerikos indėnai, ypač actekai, iš turkio gamino ritualinius reikmenis ir papuošalus. Manoma, jog šventasis meksikiečių akmuo kalčijuitlis - tai žydrasis turkis. Auksiniai papuošalai su turkiu, rasti senovės Egipto faraonų kapuose, ypač tarp jaunojo Tutanchamono įkapių, iki šiol neturi rimtesnių konkurentų. Originalius papuošalus gamino kinų meistrai, nes Kinijoje turkis buvo laikomas karių talismanu. 
     
    Persų šachai nuo seno turėjo turkio gavybos monopoliją ir parduodami jį užsidirbdavo nemažus pinigus. Irano centrinio banko požemiuose šachų šeimos turkio papuošalų ir buities reikmenų kolekcijai pasaulyje nėra lygių. Nuostabūs kaljanai, prabangiai puoštos žirgų kamanos ir balnai… Bet didžiausias lobis ir meno šedevras - šachienės Farach Pachle tiara. Jos centre - didžiulis turkis, nuo jo driekiasi spinduliai - turkis kaitaliojasi su briliantais, spindulių galai pasibaigia turkio akmenimis.
     
    Senovės actekai tikėjo, jog turkis - suakmenėjusios Dangaus deivės ašaros, todėl žydrasis turkis turi poetišką dangaus akmens vardą. Visose epochose turkis garsėjo kaip pergalę nešantis akmuo ir buvo laikomas laimės bei meilės talismanu. Turkio talismanas užtikrino pasisekimą meilės reikaluose, jis sutaikydavo įsimylėjėlius, neleisdavo kilti barniams, tramdė įniršį, palaikė santarvę šeimoje, nukreipdavo galingųjų pyktį. Turkis, kaip ir daugelis žydros spalvos brangakmenių, Egipte buvo pašvęstas deivei Izidei, o Graikijoje ir Romoje - Afroditei ir Venerai. Aukso žiedu su turkio akute apsikeisdavo sužadėtiniai, juos dovanodavo kaip simpatijos įrodymą, ištikimos meilės simbolį.
     
    Doriems ir geriems žmonėms turkis siūlė taiką ir gausą namuose, piktiems ir prardusiems moralę galėjo virsti nelaimės akmeniu. Viduramžiais tikėta, jog moteris, norinti prisivilioti jai patinkantį vyrą, turi paslapčiomis užsiūti jo marškiniuose gabalėlį turkio arba karoliuką paslėpti kišenėje. Gal dėl šios magiškos savybės turkis buvo laikomas jaunų mergelių ir moterų talismanu. Rytuose į gimusios mergaitės lopšį įdėdavo turkį, kurį ji savo vestuvių dieną dovanodavo išrinktajam. 
     
    Apie šį akmenį yra prirašyta daug įvairios informacijos, tačiau visi šaltiniai tvirtina, kad turkis buvo ir yra ypatingas akmuo. Turkis atspindi jausmus. Kai jausmai užblokuoti, nėra nuoširdaus juoko, bendravimo, draugiškumo arba kai jausmai liejasi kaip srauni vandeninga upė, aplinka nesupranta, kas vyksta, su jausmais kažkas negerai. Tada turkis padeda išsilaisvinti iš įvairiausių negatyvių patirčių ir jausmai pradeda tekėti normalia tėkme. Jausmai yra svarbūs visais gyvenimo aspektais: kai dirbame darbus, bendraujame, kuriame - be jausmų esame kaip medis be lapų. Turkis sužadina kūrėjo dvasią ir iškelia vidinius lobius, skatina kovotojo, lyderio savybes. Šis akmuo skatina drąsą ir nepriklausomybę ir padeda siekti pačių gražiausių tikslų. Jis padeda susitelkti, rasti savo vietą žemėje. Turkis ne tik sutaiko susipykus, bet malšina įtūžį ir pyktį, išlaisvina iš kankinio ar savęs kankinimo sindromo, susivaržymo, duotų įžadų, padeda susigaudyti savyje, rasti išminties sėklą, kūrybiškai realizuotis ir išreikšti save. Turkis ramina protą, balansuoja emocionalumą, padeda bendrauti su fiziniu ir dvasiniu pasauliu, stiprina draugystę ir ištikimybę. Šis akmuo skatina džiaugsmą, pasitikėjimą, autoritetą, pagarbą ir padeda palaikyti gerą emocinę būseną. Turkis yra išgryninimo akmuo. Kokie bebūtų vidiniai turtai, išmintis, kūrybiniai gebėjimai ar be galo mylinti širdis, akmuo skatins jų pasireiškimą. Turkis padės palengva prasiskleisti, kaip gėlės žiedui džiuginti pasaulį ir save. 
     
    Taip pat turkis siejamas ir su Tikėjimo tema. Jis sustiprina ir veda tuos, kurie tiki. Ir nesvarbu, kokiu būdu žmogus Tiki Šviesa (ją kiekvienas supranta savaip), svarbu, kad tas tikėjimas net tamsiausiomis gyvenimo akimirkomis gyventų jo širdyje. Tokiems turkis visokeriopai padeda, kartu pritraukia ir tų jėgų, kuriomis tas žmogus tiki, paramą ir vedimą, reikalingus žmones ir informaciją. Tokiems žmonėms jis nedelsdamas padeda, meistrauja situacijas, skatinančias tolesnį dvasinį augimą. Skatina viltį, sielos tikslo supratimą ir realizaciją. Skatina vidinę harmoniją ir ramybę kylančią iš tikėjimo. 
     
    Daugelis tyrėjų vadina turkį teisingumo ir kelionių akmeniu (tai vienas stipriausių apsauginių akmenų keliautojams). Žmonėms, kovojantiems su blogiu, pritraukia aukštųjų jėgų paramą. Dažniausiai priskirimas Šauliui ir planetai Jupiteriui. Kita dalis tyrėjų priskiria jį Venerai. Turkio akmuo padeda tiems, kurie rašo ir kalba ir kad tai, ką jie daro, būtų teisinga ir korektiška. Pasak S. Sienko turkis yra laimės akmuo, ypač moterims, suteikiantis džiaugsmą ir sėkmę versle (“išmintinga ragana”). Turkis pakelia nuotaiką ir suteikia vilties, mielaširdiškumo, padeda nugalėti baimes, persitempimą, liūdesį, pyktį, gerina miegą ir skatina intuiciją. Saugo nuo košmarų, nužiūrėjimo, nelaimingų atsitikimų, pavojų, neturto, apgaulės, absorbuoja kenksmingas įtakas, pritraukia abipusę meilę. Puikus pagalbininkas aktyviems žmonėms, verslininkams, politikams, lakūnams, stiuardesėms, prekybininkams, rimtai dirbantiems ezoterikams.
     
    Giliose meditacijose, astralinėse kelionėse padeda neprarasti žemės po kojomis, įjungia ir apsaugą, ir nepriklausomybę. Padeda įsigilinti į gamtos ir kosmoso santykį, pritraukia kontaktą su Mokytoju.
     
    Turkis keičia spalvą prieš nelaimes, ekologiškai nešvariose vietose ir piktų, kitiems bloga linkinčių žmonių rankose.
     
    Turkis labai jautrus chemikalams, tad elkitės su juo atsargiai. Jį veikia prakaitas, šviesa, aliejai, kosmetika, namų apyvokos valymo priemonės, todėl net plaunantis rankas žiedą su turkiu reikėtų nusiimti.
     
    Jis valomas dažnai sausoje jūros druskoje (suteptą, žinoma, reikia ir nuplauti).
    Jei turkis keičia spalvą, iškrauti blogas energijas galima įdėjus jį parai į hematitus. Po to pakraunamas uždėjus ant kalnų krištolo ir vario. Saulėje laikyti nepageidautina.
     
    Poveikis kūnui. Gydo kvėpavimo takų ir plaučių ligas, stiprina širdį, imuninę sistemą, atkuria audinius, skatina maistinių medžiagų įsisavinimą, gydo virusinę infekciją, podagrą, reumatą, skrandį, mažina skausmą, kai raumenis traukia mėšlungis, teigiamai veikia akis, gydo kataraktą, padeda nuo pervargimo, prakaitavimo, nuima įtampą, teigiamai veikia lytinių organų veiklą.  Neutralizuoja rūgštingumą, šalina nuodus, skatina augimą, raumenų jėgą, šilumos gamybą, regeneracijos procesus, smegenų veiklą. Turkis stabilizuoja nuotaikų kaitą, kai kamuoja depresija, atmosferos poveikis ir panika. Turkio pakabutis normalizuoja menstruacijas, padeda gimdymo metu. Mikčiojantiems vaikams patartina dėti turkį 10 minučių kiekvieną dieną ant 5 čakros. 
     
    Čakra. V (galima naudoti visoms čakroms). Harmonizuoja emocinį ir astralinį kūną, visas čakras ir meridianus.
     
    Derinimas. Su lazuritu - tiems, kurie ieško savo Kelio ir paskirties. Su mėlynuoju safyru - tiems, kurie žino savo Kelią bei Paskirtį ir vykdo.

    VISOS PREKĖS SU TURKIU