Prekių katalogas

MINERALŲ VALYMAS IR PRIEŽIŪRA

  • Mineralo valymo būdas priklauso nuo žmogaus, nešiojusio arba naudojusio mineralą, energetinės ir fizinės būklės bei mineralo nešiojimo trukmės ir intensyvumo. 

    Jei mineralas tiesiog ramiai rymojo jūsų aplinkoje, jei ten nebuvo ypatingų stresų, pakanka nuvalyti nuo jų dulkes arba švelniai papurkšti filtruotu vandeniu, norint atšviežinti. Kartą per mėnesį arba kelis mėnesius galite padėti juos "pasikrauti" ant palangės rytų pusėje (arba vakarų). Padėkite vakare, o saulei patekėjus už valandos ar kelių nuimkite, nes daugelis mineralų nemėgsta tiesioginės saulės spindulių. Jie gali net blykšti (rožinis kvarcas, ametistas). Ant palangės nereikėtų ilgai laikyti ir kalnų krištolio rutulio, kad nesukeltų gaisro (veikia kaip lizė!).

    Jei aplinkoje įtampos daugiau, patartina mineralus prausti dažniau. Tokioje aplinkoje patartina dažniau ir pasimelsti, padeginti šventintų žvakių, pasistatyti fonatnėlį iš mineralų arba paprastą.

    Jei mineralai buvo naudojami apdėjimo praktikoms, po to juos būtina nuprausti, norint nuimti žmogaus elektrinę įkrovą. Po to pageidautina leisti jiems "pailsėti" nors kelias valandas. Nebijančius vandens galima jame palaikyti nors valandą vandenyje, pageidautina per tą laiką kelis kartus jį pakeisti. Vandens nemėgstančius (lazuritas, malachitas, chrizokola ir t.t.) geriau padėti ant ametisto drūzos, kuri valo gana intensyviai, arba ant tam tikslui turimo didelio lauko akmens, kuris pagal poreikį taip pat turi būti valomas (šiuo atveju išnešamas į lauką, kur paliekams kelioms savaitėms). Tuo metu, kai vienas lauko akmuo valosi, reikėtų turėti pakeitimui kitą.

    Gydymui skirtus akmenukus galite "pakrauti" ant kalnų krištolo drūzos. Jiems nuo to bus tik geriau.

    Papuošalai su mineralais valomi taip pat, kaip ir prieš tai buvo rašyta. "Pakrauti" juos galima dedant ant palangės rytų pusėje nakčiai ir tekant saulei; dar stipriau, kai jie laikomi ant kalnų krištolo drūzos. Papuošalo valymo būdas priklauso nuo mineralo, kuris yra jame, valymo būdo.

    Stresą arba ligą padėjusius įveikti mineralus ir papuošalus būtina išvalyti iškart. Pirmiausia po tekančiu vandeniu nuplaunama juose esanti elektrinė įkrova. Po to kai kuriuos gali tekti palaikyti druskos vandenyje (1 arbatinis šaukštelis - stiklinei vandens), jį kas 12 val. nupilant. Kartais tam gali užtekti vienos dienos, kartais - septynių. Deja kaip žinote, jei į tokį vandenį dėsite malachitą arba lazuritą, jie praras blizgesį, o chrizokola gali sutrūkinėti. Tad tokius mineralus nuplovę galite 3 - 5 val. padėti ant jūros druskos, o po to - ant ametisto drūzos ir palikite savaitei ar net kelioms. Ametisto drūzą galite naudoti įvairiems akmenims valyti. Kai kurie autoriai siūlo įdėti "nešvarius" mineralus į stiklinį indą su būgniniais hematitais. Hematituose yra didelė geležies koncentracija, o ametistuose be geležies dar ir stipri koncentruota kvarco energija, apšvitinanti mineralą ir išlaisvinanti jį iš priimtos informacijos.

    Ir valymui ir pakrovimui ypač tinka kalnų krištolo drūzos.

    Po to papuošalą "pakraukite" ant palangės jau aprašytu būdu.

    Atsitinka taip, jog žmogui patyrus stiprų stresą arba sunkiai sirgus, mineralas sutrūkinėja, išblunka, tampa nebeskaidrus. Tai dažnai rodo, jog jis stoiškai prisiėmė problemą. Būna, kad jokie valymai nebepadeda. Tada padėkokite akmenukui už pagalbą ir užkaskite jį į žemę arba įmeskite į upę. Tą patį reikėtų padaryti su akmenimis, kuriais naudojęsis ligonis mirė. Tiesa, mirusiojo paskutiniu metu naudotus akmenis geriau užkasti į duobę kartu su juo.

    Dažnai klausiama, ką daryti su paveldėtais papuošalais arba pirktais antikvariate.

    Antikvariate papuošalų geriau nepirkti, nes nežiote, kokių problemų jie gali būti prisigėrę. Yra buvęs ne vienas atvejis, kai nešiojant taip įsigytą žiedą ima fatališkai nesisekti arba užpuola ligos. Paprastai žmonės dar neįpratę valyti papuošalus. Jie juos nublizgina ir mano, kad tuo viskas padaryta. Deja, žmogaus, nešiojusio tą papuošalą, gyvenimas, gal net karmos dalis, lieka įrašyta jame. Su šiuo daiktu nusiperkate ir informaciją. Valyti galima taip, kaip buvo aprašomas būdas po streso, tačiau dažniausiai tai nepadeda! Kai kada gelbsti gero šventiko pašventinimas. Tačau būna, kai žiedą geriau perlydyti.

    Su paveldėtais papuošalais istorja yra panaši, bet ne tokia beviltiška. Jei tie papuošalai paveldėti iš jūsų mylių žmonių, žinoma, norėsite juos nešioti. Jei tai buvo asmenybė, į kurią Jūs norėtumėte būti panašūs, nuplaukite, "pakraukite" ir nešiokite. Tai gali sustiprinti Jūsų ryšį su ta asmenybe, pritraukti jos paramą ir apsaugą (jei Jums to norisi), tai gali tiesiog padėti Jums įgyti tas savybes, kurias turėjo tas žmogus, arba tiesiog gali likti maloniu atsiminimu, sunkiomis minutėmis suteikiančiu stiprybės.

    Jei tai Jums labai miela, bet problematiška asmenybė ir tą papuošalą nešiojo sirgdama, geriau jį perlydyti, akmenį stipriai išvalyti ir tada iš perlydyto metalo ir akmens pasigaminti naują papuošalą, kuris primins tą žmogų, bet neperduos jos problemų.

    Jei tai nėra jums miela ir artima asmenybė, bet papuošalai per daug gražūs, kad juos išlydytumėte, panaudokite visus stipriuosius valymo būdus ir nenešiokite jų nuolat, o tik kartais pasipuoškite. Tačiau, jei prasidės iki tol nepatirtos nesėkmės, prisiminkite, kas buvo kalbėta iki tol.

    Senovinius gintaro papuošalus patartina 7 dienas keičiant vandenį palaikyti jūsros druskos tirpale, o po to kelias savaites - tiesioginėje saulėje ant smėlio arba akmenų.

    P. Globa siūlo specialų energetinį metalų valymo būdą. Jis tinka metalams be mineralų. Tam tikslui metalai atskirai nuplaunami ir užpilami vandeniu, kuris turi juos apsemti, ir užšaldomi šaldymo kameroje: sidabras - dvylikai valandų, o auksas - dvidešimt keturioms. Išėmus iš kameros, leisti ledui ištirpti ir tik tada metalus "pakrauti" ant palangės jau įprastu būdu.

    P. Globa pataria atlikti šią procedūrą profilaktiškai: sidabrui - kartą per pusmetį, o auksui - kartą per metus.

    Talismanų priminiam valymui gali būti taikoma valymo ugnimi metodika, kuri įeina į talismano įšventinimo ritualą.

    Ypatingais atvejais akmenys gali būti užkasami į žemę pusmečiui, metams, ar daugiau. Deja, jei nepadėjo aukščiau aprašyti būdai, retai, kada padeda ir tai. Tenka atsisveikinti su pamėgtu papuošalu, kurio, kaip daug kas tokiu atveju sako, kažkodėl nebesinori nešioti. Atsisveikinti kartais trukdo mūsų prisirišimai, nuo kurių akmenukai mus gydo tiesiog dingdami.