Prekių katalogas

ŽADEITAS

 • Žadeitas ir nefritas senovėje buvo vadinami vienu vardu: žadas.
  Archeologiniai kasinėjimai  įrodo, kad jie buvo žinomi ir vertinami jau apie 7000  metų. Painiavą dabartiniais laikais palaiko prekybininkai. Todėl sąvoka „žadas“ tapo komerciniu pavadinimu  daugiau nei 30 įvairių mineralų.

  Tai vienas iš seniausių gydymui mineralais taikomų akmenų. Rytuose jis laikomas šventuoju akmeniu, kaip ir nefritas, pritraukiančiu dievų palaiminimą, sėkmę, turtą ir šlovę. Nešiojantis žadeitą ir dabar laiko save apsaugotu. Kinijoje žadeitas atstovavo penkias dorybes: drąsą, teisingumą, malonę, kuklumą ir išmintį. Jį nešiojo elitas: šventikai ir kilmingieji. Tas pats buvo majų ir actekų kultūrose.Šis akmuo atstovavo aukštą šeimininko padėtį. Iš jo buvo pjaustomi kultiniai objektai, dievų statulėlės. Buvo laikomas akmeniu, padedančiu reguliuoti orus ir skatinančiu augalų augimą.  Chromo melanitas ir karališkasis žadeitas (vertingiausios žadeito rūšys) buvo laikomi karalių ir dievų akmeniu.
   

  Žadeito tema – gamtos jėga. Tai koncentruotas gamtos eliksyras, pažadinantis organizmo gyvybines galias, padedantis jas sukaupti ir tinkamai panaudoti.  Jis padeda giliau pažinti savo kūną, išgryninant jo poreikius ir pasiruošiant supratimui, kad už kūno poreikių slypi šaltinis, nuo kurio versmės ir priklauso gyvybinė kūno jėga, be kurios neįmanoma produktyviai dirbti, kad aprūpinti save ir savo poreikius; mentalinė jėga, kuri padeda daryti tai koncentruotai ir suprantančiai; ir dvasinė jėga, kuri visam tam procesui gali suteikti impulsą ar net idėją. Gamtoje viskas išdygsta iš sėklos. Vadinasi, ji yra ir kiekviename žmoguje. Vadinkim ją siela. Ji yra Kūrėjo sėkla, užauganti tai viename, tai kitame apvalkale. Žemėje ji turi žmogiško kūno formą. Būtent tai ir padeda suvokti žadeitas savo esmėje.

  Tai idealus akmuo mineralų terapijos seansuose, stiprinantis visas čakras ir meridianus, fizinį, eterinį  ir raminantis astralinį kūnus, vadinasi, apvalantis organizmą bei atstatantis gyvybines jėgas. Puikiai tinka masažams. Naudojamas pirtyse, voniose, iš jo plačiai gaminami eliksyrai ar žadeito vanduo.

  Jis suteikia vidinę harmoniją, inteligenciją, altruizmą, gyvenimo džiaugsmą ir žaismingumą, dvasinį ir mentalinį paslankumą, pasitikėjimą savimi, dalykinę kompetenciją, koncentraciją, optimistinį požiūrį į gyvenimą ir visus jame vykstančius procesus. Jis padeda plačiau  atsiverti gamtai ir jos reiškiniams, gėriui ir grožiui, suvokiant save, kaip toje gamtoje pasėtą jau minėtą sėklą, per ką ateina vidinis saugumas ir stabilumas bei dvasios ir materijos vientisumo jausmas.

  Ypač naudingas tiems, kuriems sunku išreikšti gerus jausmus savo artimiesiems, kurie bijo veikti, iš tiesų, bijodami suklysti ir būti blogai įvertinti. Jis padeda dirbti su nuoskaudomis ir emocingomis savo ydų apraiškomis, stimuliuoja vaizduotę ir kūrybingumą.

  Sąžiningam ir gražiai gyvenančiam žmogui sunkiais periodais gali prišaukti dangaus pagalbą ir būti laimės, sėkmės, apsaugos ir ilgaamžiškumo amuletu. Jis padeda pakreipti pažeistus santykius su kitais gera vaga. Tinka moterimis, besilaukiančioms kūdikio. Tinka tiems, kurie dirba su augmenijos karalyste, yra žiniuonis ar gyduolis, pritraukdamas jiems gamtos jėgų ir stichijų paramą.

  Žadeitas pritraukia gerą karmą už gerus darbus ir prasmingą gyvenimą, pastovų uždarbį ir patikimus draugus. Gerai veikia gėriui tarnaujančių žmonių šeimą ir ypač vaikus ir visą kolektyvą, kuriame dirba tas žmogus.

  Poveikis kūnui: suteikia ilgaamžiškumą ir stiprina kūną. Gerai veikia širdį, kepenis, blužnį, skydliaukę, inkstus, valo kraują, stiprina imuninę sistemą, išlygina vandens, druskų ir rūgščių bazinę pusiausvyrą, stimuliuoja antinksčius, nervus. Tinka nuo alergijų. Išlygina šokinėjantį kraujospūdį, ypač susijusį su reakcija į besikeičiančius orus. Skatina atsijauninimo procesą.

  Žadeitą gali nešioti visi gyvenantys pagal principą: „nedaryk kitam to, ko nenori, kad darytų tau“. Labai naudingas sunkiai sergantiems arba išgyvenantiems stresą, nihilizmo laikotarpį ar net dvasinį skausmą.

  Šalutiniai veiksniai: pagausėjęs šlapinimasis, prakaitavimas (vyksta organizmo valymasis – gerkite apie porą litrų vandens dienoje, kad jį palaikyti).

  Nešiojamas  sidabre (sveikatai), aukse (sėkmei, turtui), varyje ar žalvaryje (emocingiems žmonėms ir vaikams) ant bevardžio (tradiciškai), mažojo (mintims ir emocijoms tvarkytis), didžiojo (dvasiniams tikslams, darbui su gamtos dvasiomis) pirštų reikiamos rankos. Gerai pakabutis, auskarai (ypač esant priklausomybei nuo oro sąlygų).

   

  Informacija pateikta pagal Astromineralogijos centro PARS FORTUNAE duomenis.