Prekių katalogas

LABRADORITAS

 •   
   
  Labradoritas pirmą kartą buvo rastas 1770 m. Labradoro pusiasalyje Kanadoje ir buvo pavadintas pusiasalio vardu. Jo spalva gali būti nuo baltos, pilkos iki juodos. Akmuo yra pripildytas žaižaruojančių mėlynų, bronzos, auksinių, raudonų, vario, žalių atspalvių. Šis įvairiaspalvis šviesos žaismas akmenyje yra vadinamas irizacija arba labradoroscencija. Iš pirmo žvilgsnio paprastas, niekuo neišsiskiriantis pilkšvas akmuo, pagavęs šviesą nuostabiai sutviska įvairiomis spalvomis, atverdamas savyje slypintį nepaprastą grožį ir unikalumą. Tai paslaptingas mistinio švytėjimo akmuo.
   
  Seniau labradoritą vadindavo “niūriuoju”, jo grožis kėlė ir susižavėjimą, ir baimę. Manyta, kad jis skatina nenuspėjamus, ekscentriškus poelgius, polinkį į mistiką, sukelia vizijas. Labradoras laikomas ir Saulės, ir Mėnulio akmeniu, senovinė indėnų legenda pasakoja, kad jis atsiųstas į Žemę iš žvaigždžių, o auksinės kibirkštys akmenyje simbolizuoja jo kelią erdvėmis. Labradoritas iš tiesų turi mistiškų savybių. Jame yra sukaupta ne tik Motulės Žemės, bet ir kitų pasaulių, galaktikų, žvaigždžių, kosmoso energija.
   
  Jis simbolizuoja Mėnulį, kurio energija padeda be prievartos ir spaudimo keistis, žengti į priekį išlaisvinant nepageidaujamą ir neigiamą patirtį. Jis taip pat simbolizuoja Saulę, kurios energija skatina vitališkumą, tą energiją, kuri ypač keitimosi metu, sustiprina pojūčius, jausmus, protą, poelgius, įžvalgumą ir mokėjimą orientuotis situacijoje, o taip pat suprasti savo ketinimus ir pasirinkti teisingiausią kryptį.
   
  Labradoritas laikomas vienu stipriausių apsaugos akmenų visoje mineralų karalystėje. Jis saugo nuo neigiamų energijų poveikio, negatyvių reiškinių, situacijų ir žmonių. Akmuo “išvalo” neigiamas energijas iš mūsų auros, sukuria apsauginį lauką, tarsi įvelka šeimininką į savo įvairiaspalvę spinduliuojančią vaivorykštę. Ji spinduliuoja tuo ryškiau, kuo stipriau įsidega žmogaus širdis. Toji vaivorykštė išorškai veikia kaip veidrodis, kuriame atsispindi viskas, bet neveikia labaradoro šeimininko. Taip ištirpsta visi magiški poveikiai, nužiūrėjimai, pasiųstos negeros mintys ar linkėjimai, žvilgsniai ar kėslai. Akmuo apsaugo nuo energijos nutekėjimo per auros pažeidimus, neleidžia niekam prisisiurbti ir maitintis mūsų energija. Jis veikia kaip ideali apsauga ne tik fiziniu, psichiniu, bet ir astraliniu lygmeniu.
   
  Labradoritas saugo ne tik mus, mūsų kūną, bet ir namus, darbo vietą. Jis laikomas patikimu namų sargu ir gynėju nuo vagišių ir energetinių vampyrų. Babilono laikais šis akmuo buvo dedamas po slenksčiu, kad šie būtų apsaugoti nuo bloga linkinčių svečių ir blogio, kad bloga linkintis žmogus tiesiog pamirštų, ko atėjęs… Vienas svarbus dalykas: labradoras (šiuo atveju gali būti paprastas labradorito gabalėlis be gražios irizacijos) dedamas po lauko durų slenksčiu (galima dėti ant palangių, jeigu gyvenate pirmame aukšte) per patį vidurį arba galima iš jo užsisakyti slenkstį. Siekiant apsaugoti namus akmuo dedamas būtinai per vidurį slenksčio, kad galėtų išskleisti savo apsauginį skydą. Taip pat apsaugai labaradorito gabalėlį galima laikyti ir automobilyje, rankinėje, įdėti į daiktus kelionėje.
   
  Padėtas lovos kojūgalyje apsaugo nuo košmarų, teikia ramų miegą ir raiškius pranašiškus sapnus. Jei pasidėsite labradorito akmenį po pagalve nakčiai, tai leis jo energijai išlikti jūsų auroje ilgesnį laiką ir veiks kaip apsauga.
   
  Jeigu reikia susitikti ar bendrauti su nemaloniais žmonėmis ir tų susitikimų neįmanoma išvengti, labradoritas pataiso situaciją: jis padeda išvengti susitikimų su tais žmonėmis arba, jeigu jų išvengti neįmanoma, susitikimai praeina ramiai ir palankiai. 
   
  J. A. Dow labradorą vadina sielos veidrodžiu, simbolizuojančiu, kad sielos šaknys yra Sirijaus sistemoje. Ši autorė sako, kad labradoras buvo įdiegtas iš ten į Žemę sielai gydyti, todėl gali pažadinti jos prisiminimus, taip pat sugebėjimus gydyti mentaliai arba dvasiškai. Jis atskleidžia gilesnes vidines dimensijas, atveria savo šeimininko ryšį su Atlantidos civilizacija. Melody labradorą vadina žvaigždžių šventykla. Ji rašo, kad šis akmuo suteikia vidinės jėgos bei pagilina savo karmos suvokimą. Jis moko valdyti pokyčius, suteikia ištvermės, vidinių resursų ir krypties pojūtį. Mineralas atveria neaprėpiamas dabarties galimybes, padeda suvokti buvimo “čia ir dabar” prasmę ir nuolat jausti Šviesą kaip apsauginį skydą. M. Giengeris labradoritą vadina puikiu iliuzijų žudiku. Šis akmuo padeda suprasti tikruosius ketinimus, suvokti jų turinį. Stiprina intuiciją ir meditaciją. Sužadina fantaziją, idėjas, kūrybingumą, nuteikia intravertiškai, kontempliatyviai. S. Sienko teigia, kad labradoras - tai tipinis Atlantidos akmuo. Moto - tylus vanduo yra gilus. P. Globa teigia, kad šis akmuo susijęs su Saturno ir Plutono jėga. Tai saugotojas, suteikiantis tvirtumo ir pastovumo.
   
  Labaradoritas suteikia išminties ir supratimo, skatina smegenų veiklą, sugeba surikiuoti galvoje kirbančias chaotiškas mintis, rasti realų problemų sprendimą, ramina pyktį ir stresą, padeda žmogui atsikratyti prisirišimo prie praeities, nugalėti neveiklumą ir neryžtingumą, skatina siekti pažangos, suteikia jėgų. Labradorito energija yra gera priemonė palengvinti intuicijos, intelekto, minčių transformaciją. Su juo galima keisti situaciją pašalinant kliūtis ir nieko nepaisant. Jis pritraukia jėgą, tvirtumą, gausą ir atkaklumą “čia ir dabar”, skaidrina mintis, skatina aiškumą ir vidinį regėjimą, padeda išgyvendinti nerimą, rūpesčius, atneša į gyvenimą ramybę, taiką ir šaltakraujiškumą. Skatina mentalinę jėgą, atsirandančią per žinojimą ir sugebėjimą išlaukti, kartu teisingai naudojant savo energijos išteklius ir laiką. 
   
  Labradoritas, padėdamas sujungti vidinį “Aš” ir protą, padeda realizuotis asmenybei, skatina tikėjimą ir pasitikėjimą savimi, visapusišką darną ir harmoniją, padeda keisti likimą ir siekti įgyvendinti vidinę misiją ar tiesiog išryškina mūsų paskirtį Žemėje. Jis mažina nesaugumo jausmą, ramina baimes, šalina liūdnas mintis, negatyvius polinkius, familiarumą, skatina bičiuliškus santykius, originalumą, unikalumą, preciziškumą ir nuovokumą. Jis skatina ir palengvina pasikeitimus, stiprina kantrybę, ištvermę ir vidinį žinojimą, padeda šiems reiškiniams vykti “čia ir dabar”.  Ramina stiprias emocijų apraiškas, padeda atsikratyti įpročių ir ramiai išgyventi jausmų gylį. Labradoritas padeda peržengti praeities ir ateities apribojimus, moko pasinaudoti šio momento beribėmis galimybėmis. Skatina kūrybingumą ir intravertiškumą, prigimtines savybes, kompetenciją, racionalumą, dvasinį sąmoningumą. Jis tarsi gija, jungianti protą, intelektą, jausmus ir instinktus. Tai jėgos akmuo, skatinantis drąsą imtis veiksmų, apskritai veiklumą, atkaklumą, padeda išreikšti savo originalumą, stiprinti savigarbą, savo gebėjimų pajautimą, skatina koncentraciją, lavina intuiciją ir suteikia stiprumo bei tvirtumo. Jis skatina būti savarankiškam, prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir sprendimus, saugo nuo paklydimų, visaip perspėja, skatina remtis į tuo metu užsibrėžtus tikslus ir savo evoliucijos siekius. Padeda pažvelgti į save ir ir įvykius iš nešališko stebėtojo pozicijos.
   
  Labradoritas atskleidžia tiesiogines, astralines, mentalines ir dvasines iliuzijas (taip, kaip jį nešiojantysis tai gali suprasti), pritraukia užtarnautą sėkmę tam, kuris dirba, pritraukia “stebuklus” tam, kam jų reikia, kad kažką suvoktų arba tiesiog jis jų yra vertas, bet kuriuo atveju viskas čia turi būti užsitarnauta savo gyvenimu ir darbu.
   
  Akmuo ypač reikalingas tiems, kurie jaučiasi pažeidžiami ir neapsaugoti, kurie vis atsiduria itin sudėtingose situacijose, kurie vis pervargsta ir jaučiasi vampyruojami. Taip pat jis reikalingas tiems, kuriems reikia išmokti kantrybės, ištvermės, disciplinos, žodžio laikymosi, kuriems sunku susitvarkyti su savo emocijomis ir padrikomis mintimis. Pravartus žmonėms, siekiantiems išsiugdyti savyje prasmingą ir sąmoningą darbingumą, o taip pat savarankiškumą, kapstantis tarp iliuzijų ir tikrovės. Gerai žmonėms, kurie sunkiai derina dvasią ir materiją, kuriems trūksta psichinio ir mentalinio stabilumo, kuriuos kankina abejonės, iliuzijos, netikrumas ir netikėjimas, kurie ieško sau tinkamos dvasinės sistemos, kad per ją išliptų iš alinančio chaoso, taip pat siekiantiems nugludinti ir suprasti savo elgesio motyvus. Labai gerai nešioti šį akmenį žmonėms, kurie savo darbe vis susiduria su svetima neigiama energija, taip pat gydytojams, psichologams, psichiatrams, pardavėjams, konsultantams, valdininkams ir kitiems, kas tiesiogiai dirba su kitais.
   
  Patartina labradoritą nešioti vykstant į problemiškas šalis ar į namus grįžtant vėlai. Taip pat jei einate į dvasinius užsiėmimus, kuriuose iškviečiama stipri jėga ar tiesiog dirbama su aštriais pojūčiais. Gerai imti į piligrimines ar dvasinio pobūdžio keliones, iliuziją ir euforiją norint atskirti nuo tikrosios pajautos ir suvokimo.
   
  Itin tinka kontempliacijoms dvasinėmis ir visuotinėmis temomis, meditacijoms į bet kokio objekto ar reiškinio priežastis ir pasekmes ar tiesiog į vidinę Tylą.
   
  Labaradoritas yra puikus akmuo dirbantiems su sapnais, taip pat puikus mediumams ir aiškiaregiams. Patartinas norintiems pasitraukti nuo visuomenės.
   
  Žmonėms, kurie gydo rankomis, patartina palaikyti labradoritą kiekvieną dieną nors po 10 minučių tarp delnų, kad suaktyvintų rankų čakras. Jei Jūsų labradoritas ,,užgeso’’, įdėkite jį į indą su mineraliniu vandeniu ir palaikykite saulėje 2 dienas. Jei Jūsų labradoras pasiaukojo ir žuvo, padėkokite jam už tarnystę ir gražiai užkaskite į žemę arba atiduokite tekančiai upei.
   
  Poveikis kūnui/Gydomosios savybės. Labradoritas apsaugo, valo, balansuoja aurą, suvienija subtiliojo kūno energijas, mažina nerimą, stresą. Mažina šalčio pojūtį, todėl naudingas persišaldžius. Akmuo mažina nervinę įtampą per menstruacijas, gydo nuo hormoninių sutrikimų, reguliuoja virškinamojo trakto ir žarnyno veiklą, “švarina” pūliuojančias, perštinčias akis, taip pat rekomenduojamas nuo emfizemos. Padeda nuo reumato, podagros, žemina ir ramina kraujospūdį. Tinka masažams, ypač viršutinės stuburo dalies plote (sprandas, kaklas, krūtinė). Naudingas sergant smegenų ligomis. Stiprina imuninę sistemą, raumenis, aktyvina medžiagų apytaką. Jį turėtų nešioti žmonės, jautrūs oro pasikeitimams.
   
  Čakra. Visos. Ramina astralinį ir mentalinį, dirba su kauzaliniu ir budhi kūnais. Naudojant  labradoritą su vienagaliu, o dar geriau dvigaliu kalnų krištolo kristalu, galima įžvelgti savo sielos kilmę, jos šaknis ir sąryšį su dabartine reinkarnacija. Tam labradoritas uždedamas ant trečios akies, o iš kairės ir dešinės poveikis pastiprinamas minėtais kristalais. 
   
  Derinimas. Su kalnų krištolu. Jis sutaurina labradoritą, padaro jį plastiškesnį. Idealus derinys meditacijoms ir dvasios ieškotojams. Mėnulio akmuo papildo labradorą siekiant dirbti su sapnais, vizualizacijomis. Tinka aiškiaregiams ir visiems, kas siekia pastiprinti savo intuiciją, nenuklystant į iliuzijų pasaulius. Su visų spalvų turmalinais - tai ypatingas talismanas tikrai dvasingam žmogui.

  PREKĖS SU LABRADORITU