Prekių katalogas

JASPIS

 •     
   
  Daugelį amžių jaspis žinomas žmonijai. Jaspis slūgso dideliais masyviais klodais, yra matinis, neperšviečiamas, kvarcų (chalcedonų) grupės akmuo. Jame yra gausu įvairių priemaišų, jis yra nevienalytis, todėl jaspį labiau galime vadinti silicifikuota uoliena, o ne mineralu. Gamtoje randamas įvairių spalvų: tamsiai raudonos, oranžinės, geltonos, gelsvai rudos, rudos, žalios, pilkos ir mėlynos. Jaspiai gali būti vienspalviai arba išmarginti įvairiais piešiniais, dryžiais, juostomis, dėmėmis. Jaspis žinomas nuo seniausių laikų. Daugelio tautų buvo gerbiamas ir laikomas šventu akmeniu. Biblijoje jaspis minimas kaip vienas iš dvylikos brangakmenių, puošusių Vyriausiojo Šventiko skydą. Daug įvairiausių mitų ir pasakojimų sukurta apie šį brangakmenį. Kai karys išeidavo į medžioklę ar karą, jam į drabužius būdavo įsiuvama jaspio plokštelė, kad saugotų nuo priešo sužeidimų, o taip pat, kad kario nekamuotų namų ilgesys. 
   
  Senovės medikai jaspiu gydė daugelį ligų, o poliruotas akmuo sidabro įtvare, ypač turintis ryškų “paveikslą”, buvo laikomas talismanu, apdovanojančiu aiškiaregyste. Jaspis savo paslaptis atskleidžia tiems, kurie sugeba pajusti Motinos Žemės pulsą, ir tik toks žmogus galės perskaityti pačios Gamtos ranka užrašytus ženklus šiame akmenyje, todėl jaspis ir vadintas Didžiosios Motinos akmeniu. Jaspis skatina regėjimo aštrumą, o garsusis Avicena teigė, kad jis - geriausias moteriškų negalavimų gydytojas.
   
  Jaspis suteikia gerą sveikatą, drąsos ir išminties bei sulaiko nuo nepateisinamos rizikos. Šis akmuo dar yra žinomas kaip “didysis ugdytojas”. Jaspis padeda išsilaisvinti iš skaudžios praeities patirties, artimo žmogaus netekties, verslo žlugimo, išdavystės, neišsipildžiusių svajonių. Jis atneša džiaugsmą ir pasitikėjimą, padeda suvokti tikrąją savo vertę ir esmę. Švelni, mylinti jaspio energija padeda sukurti palankias gyvenimo situacijas, suteikia saugumo ir stabilumo. Jaspis sudaro sąlygas išsilaisvintisuvaržymų, apribojimų ir pančių, praeities liekanų, trukdančių vystytis asmenybei. Kai patiriame keletą nesėkmių, kyla didelė baimė. Vėl kažką daryti iš naujo labai sunku, reikia didelių pastangų. Jaspis tokioje situacijoje yra nepakeičiamas. Jis švelniai ir atsargiai padeda įsisąmoninti ir pripažinti klaidas, priimti situaciją be pagrąžinimų ir džiaugtis ja, nes kiekvienas gyvenime išgyventas momentas nėra veltui, jis mus kažko išmoko ir daro sąmoningesniais. Tiems, kuriuos kankina gėda ar apmaudas jaspis padės įveikti šias negandas.
   
  Jaspis sustiprina fantaziją, idėjų realizaciją, padeda įgyvendinti sumanymus ir planus, skatina nuovokumą, įžvalgumą, padeda numatyti būsimas fizines apraiškas ir imtis veiklos. Padeda įveikti net ir nemėgstamas užduotis. Jis skatina drąsą, atsakomybės jausmą, sugebėjimą apsiginti, kovoti, pažadina garbingumą, tiesmukiškumą. Padeda pagerinti santykius darbe, su viršininkais. Susijęs su socialine hierarchija. 
   
  Jaspis apsaugo nuo negatyvios energijos, padeda būti įsižeminusiam ir stabilizuoja žemės energiją. Jį galima naudoti norint išrikiuoti ir integruoti pagrindines čakrų energijas. Jis palaiko pusiausvyrą tarp In ir Jan energijų, sujungia fizinį, emocinį ir mentalinį kūną. Jis stabilizuoja aurą, turi stiprų apsauginį ir valymo efektą, suvienija kūno energijas, atstato pusiausvyrą ir skatina įgyvendinti užsibrėžtus tikslus bei uždavinius. Akmuo, laikomas ant sakralinės arba širdies čakros, padeda astralinėse kelionėse. Jaspis tinkamas žengiant rizikingus žingsnius, ypatingose situacijose, derybose, kai reikia apsaugos ir pagalbos. Tai yra vyriško elemento ir saulės energijos simbolis. Jį galima panaudoti, kai yra užsitęsusi liga, kai trūksta energijos - jaspis veikia greitai, o jo poveikis išlieka ilgą laiką. Jaspis padeda atsatyti “seną kelią” pašalindamas kliūtis, kurios trukdė būti sėkmingam. Kartais jaspis reikalingas tam, kad būtų galima išvengti klaidų ir nesėkmių.
   
  Jaspis skatina natūralumą, tikrumą, gamtos stebuklo suvokimą ir gerbimą. Jis pamaitina žmogų gamtos energija, nes pats yra fizinis gamtos energijos įsikūnijimas. Padeda neprarasti stabilizuojančios žemės energijos ir nepriklausomai nuo spalvos visi jaspiai  turi “įžeminantį” efektą - sulaiko žmogų nuo skrajojimo padebesiais ir padeda blaiviai įvertinti kasdienius įvykius. Esminė jo funkcija - pakrauti žmogų žemiškąja jėga ir tvirtybe. Jaspiai plačiai taikomi masažams ir apdėjimams mineralų terapijoje.
   
  RAUDONAS JASPIS gerina sveikatą, padeda atgauti jėgas, atneša klestėjimą ir pasufleruoja puikių idėjų savo savininkui. Jis naudojamas, kai reikia ištaisyti klaidingas aplinkybes, materialinę padėtį, sureguliuoti situaciją. Medituojant su šiuo akmeniu galima vidiniu regėjimu sužinoti būdą, kaip ištaisyti ar pagerinti situaciją. Raudonasis jaspis padeda išsivaduoti iš grėsmingų situacijų, prisiminti svarbiausius gyvenimo aspektus ir moko judėti į priekį pašalindamas kliūtis, kad nenukryptumėme nuo teisingo kelio. Jis sužadina svajones, džiaugsmą ir suteikia žinojimą, kad esame teisingame kelyje, o menkaverčiai trukdžiai neišmuš iš vėžių. Stiprina žmoguje kovotojo dvasią, drąsą ir valią. Skatina atsakomybę už savo sprendimus ir jų realizaciją. Saugo nuo sužeidimų, avarijų ir pavojų. Padeda išsilaisvinti nuo kitų žmonių sukurtų blokadų ir įtakų. Suteikia vidinę harmoniją, pasitenkinimą santuoka, draugyste ar profesija, padeda atsisveikinti su pykčiu.
   
  GELTONAI RUDAS JASPIS saugo nuo draugų praradimo, padeda labiau suprasti kitus žmones, atleisti jiems jų klaidas, saugo nuo perdėtų išgąsčių ir stiprina atmintį, suaktyvina organizmo gydomąsias galias, skatina savirealizaciją, kantrybę ir palengvina prisitaikymą prie naujų situacijų.  Geltonas jaspis stabilizuoja nuotaiką, rudas jaspis ramina siautėjančią psichinę energiją ir emocijas. Meditacijose geltonai rudo jaspio įtaka sustiprinama citrinu.
   
  ŽALIAS JASPIS stiprina gebėjimą apsiginti, skatina gyvenimiškąją jėgą, pašalina baimes, pažadina norą gyventi ir džiaugtis gyvenimu, šiltai priimti kitus žmones, rasti pasitenkinimą darbe, mažina agresiją ir didina koncentraciją.
   
  PEIZAŽINIS (PAVEIKSLINIS) JASPIS išmargintas įvairiausio pobūdžio piešiniais. Randamas visų rūšių rudos spalvos atspalvių, gelsvai rudos, juodos, mėlynos, dramblio kaulo spalvos. Jame galima pamatyti praeitį, dabartį ir ateitį. Tai yra harmonijos akmuo. Skatina kūrybiškumą, vizualizaciją ir sudaro galimybę suprasti fundamentalius dalykus, nežinomas civilizacijas. Jis padeda suderinti įvairius dalykus: veiklumą, vystymąsi ir gilinimąsi į įvairias sritis. Gražiausiais piešiniais išmargintas peizažinis jaspis randamas JAV, Oregono valstijoje. Jis yra žinomas kaip “pasaulinio sąmoningumo” akmuo. Jis skatina broliškus jausmus, draugystę ir sąmoningumą. Paveikslinis jaspis padeda suprasti, kad reikia saugoti ir mylėti planetą, nes tai yra mūsų namai. Jis atpalaiduoja energiją, skatinančią dvasinį bendrumą, moko pasiekti tobulą susitarimą tarp žmonijos ir gamtos. Jis gelbsti ir valo Žemę, skatina mąstyti, kaip atkurti ir atstatyti tai, kas anksčiau buvo daroma gerai. Per šimtmečius Motulei Žemei buvo padaryta daug blogo. Yra daug naudingos ir reikalingos veiklos, tačiau mes vis tiek labai daug kenkiame Žemei ir sau. Žemė atvėre savo klodus, kad šis akmuo išvystų dienos šviesą ir padėtų žmonijai susivokti, kaip gyventi Žemėje darniai su gamta. Šis akmuo atpalaiduoja energiją, kuri skatina dvasinį bendrumą ir mokėjimą rasti optimaliausius sprendimus tarp žmonijos ir gamtos. Peizažinis jaspis padeda suprasti priežastis, susijusias su netvarka, esančia išorėje, išlaisvina iš baimių, širdgėlos, sužadina viltį ir tikėjimą. Jis skatina pozityvius poelgius bei teigiamus charakterio bruožus.
   
  MARGAS JASPIS skatina naujus ryšius, padeda dirbti su informacija, mokytis.
   
  RAUSVASIS JASPIS padeda meilės santykiuose ir materialiojoje plotmėje.
   
  Poveikis kūnui/Gydomosios savybės. Jaspis padeda sutrikus vidaus organų veiklai. Tinkamas atstatyti insktams, kepenims, blužniai, pūslei, skrandžiui. Jis atstato faktinę organo funkciją. Subalansuoja mineralinių medžiagų (geležies, cinko, mangano, sieros) įsisavinimą. Raminamai veikia nervų sistemą, padeda praradus skonio, uoslės pojūčius. Sužadina kraujotaką ir energijos tekėjimą (raudonas), stiprina imuninę sistemą (geltonas), stabdo uždegimus, valo organizmo nuodus (žalias). Padeda nuo lyties organų, virškinamojo trakto, žarnyno ligų. Naudingas nuo ankstyvo senėjimo (peizažinis). Gerai masažams, audinių regeneracijai (žalias). Raudonas jaspis skatina greitesnį žaizdų gijimą. Jei bėga kraujas iš nosies, užsidėkite raudoną jaspį ant kaktos. Raudonasis jaspis nėščiąsias apsaugo nuo vėmimo, nuo kūdikio apsigimimo, strėnų skausmų, vandens kaupimosi kojose, skatina nekomplikuotą gimdymą. Reguliuoja menstruacinį ciklą, suaktyvina kiaušinėlių veiklą. Raudonojo jaspio karoliai harmonizuoja nervų sistemą ir stiprina imunitetą.
   
  Dažnai sergantiems, aplinkos poveikiams neatspariems ar tiesiog daug bendraujantiems žmonėms patartina kartą per savaitę apie 30 min. pagulėti 12 jaspių, padėtų apie 10 - 15 cm nuo kūno, rate.
   
  Čakra. Čakroms naudojamas pagal savo spalvų kryptį, tinka visoms, išskyrus VI ir VII čakras. Sustiprina fizinį, eterinį, stabilizuoja astralinį kūną, koncentruoja mentalinį. Ideali priemonė meditacijose ir astralinėse kelionėse.  Peizažinis jaspis labai tinka mditacijai į objektą. Šiuo atveju meditacija tampa tiesiog savaiminė, stebint akmens grožį.
   
  Derinimas. Su kalnų krištolu (sustiprins jaspio poveikį, jį nukreips tikslingiau). Priklausomai nuo ketinimo, gali būti derinamas su daugeliu mineralų.

   

  PREKĖS SU JASPIU