Prekių katalogas

DANBURITAS

 •       

  Kietumas  7 – 7,5. Rombinė singonija. Radimvietės: Madagaskaras, Rusija, Japonija, JAV, Meksika, Bolivija.
  Bespalviai kristalai apšvitinti įgyja rusvą arba rausvą spalvą. Painiojamas su apatitu, citrinu, topazu.
  Rastas 1839 m. JAV ir pavadintas pagal radimvietę Danbury. Mineralų terapijoje naudojamas nesenai.

  Danburito funkcija – padėti atskleisti įvykio, reiškinio ar savo paties esmę. Jį galima pavadinti dvasios ieškotojo akmeniu, nes ramina kategoriškumą ir fanatizmą, padėdamas įžvelgti, kad  Esmė – daugiasluoksnė, todėl kiekvienas neišvengiamai užkabina tik savo dabartinį sluoksnį. Taip nyksta poreikis žūtbūtinai įrodinėti savo tiesą ar Kelią, juolab dėl to ginčytis. Jis nuskaidrina sąmonę ir protą, padeda paprasčiau ir tvirčiau priimti sprendimus, skatina stebėtojo poziciją sau, kitiems ir situacijoms, suteikia emocinį stabilumą. Moko kompromisų meno, išliekant ištikimu Sau, didesnės atsakomybės už mintis ir žodžius, kurie gali imti pildytis.

  Ramina įtampą ir skatina pasitikėjimą bei pasitenkinimą savimi, nesustojant dirbti. Gali nešioti dirbantieji su sapnais bei turintys mediumo sugebėjimų. Visi jį nešioję asmenys fiksuoja energijos pagausėjimą ir darbingumo padidėjimą.

  Galima teigti, jog danburitas atstovauja sąžinę. Šiuo atveju pirmas klausimas: ar esu teisingas savo Sielai, o tik po to – ar esu teisingas kitiems (nebūdamas teisingu sau, nesugebėsite tokiu būti ir kitiems). Šiame kontekste, jis padeda atsirinkti, kas Jūsų, o kas ne.

  Todėl naudingas tiek bendraujant, tiek skaitant, tiek lankantis seminaruose, tiek priiminėjant sprendimus. Daugelis mėgsta susikurti jaukią ir saugią iliuziją, kurioje gyvena gal ilgus metus. Danburitas išryškina tokias iliuzijas per problematiškas situacijas, sustiprėjusias ydas, laikinus skausmus, pokyčius kraujospūdyje ar paūmėjusias ligas. Tai galima pavadinti šalutiniais veiksniais nešiojančiajam. Todėl tiems, kas nepripažįsta darbo su savimi, danburito geriau nenešioti. Tie, kurie gyvena girdėdami savo Sielą, danburitas dovanos džiaugsmą, pilnatvę, vidinę taiką, gal būt atskleis naujus kelius, kurie anksčiau buvo nepastebimi, nes buvo per paprasti. Visa tai priklauso nuo vidinio nešiojančiojo apsivalymo.

  Damburitas pravalo Kelią į Dievą bet kurioje sampratoje, skatina besąlyginę meilę ir dėkingumą, padeda naujai pažvelgti į gamtą ir visą Kūriniją, susiliejant su ja, o gal net ištirpstant joje, ramina norus, skatindamas filosofinį požiūrį į viską, kas vyksta ir vidinę tylą.

  Naudingas ieškotojams, patiriantiems savus išbandymus, nes padeda greičiau grįžti į tylos zoną.
  Prisijaukinus danburitą, jau galima leisti sau dairytis į berilų grupę. Mineralų terapijoje gali būti dedamas ant visų čakrų, išskyrus pirmąją. Ypač tinka VII, VI, V, IV.

  Puikus meditacijose, ypač, pasak, S. Sienko, kartu su apofilitu ir Dow kristalu (speciali kalnų krištolo forma).

  Rėminamas į sidabrą ir nešiotinas pakabutyje ant kaklo, imuninės sistemos ar širdies centrų.