Lazuritas - vienas iš brangakmenių, lydinčių žmogų ilgame civilizacijos kelyje, laikomas šventuoju akmeniu. Plinijus Vyresnysis lazuritą lygino su žvaigždėtu dangaus skliautu, kadangi intensyviai mėlynas lazuritas dažnai būna su smulkučiais aukso spalvos pirito intarpais. Kinijoje, Indijoje, Tibete lazuritas laikytas grožio etalonu, Dangaus didybės ir dievų galybės įsikūnijimu akmenyje. Senovės egiptiečiai taip pat labai garbino lazuritą, iš jo gamindavo šventuosius skarabėjus, įvairius amuletus, talismanus, religinius atributus, papuošalus.
Lazuritas neprarado savo vertės ir šiais laikais. Iš dažniausiai naudojamų akmenų tai yra praktiškai vienintelis akmuo, esantis tokios gražios mėlynos spalvos, kuri kitaip vadinama karališkai mėlyna spalva.
Lazuritas - atsinaujinimo akmuo, suteikiantis energijos tiems, kurie siekia naujovių, stengiasi išsiveržti iš gyvenimo rutinos, trokšta įgyvendinti naujus planus, pasiekti aukštumas. Jis padeda susirasti bendraminčių ir draugų, sėkmingai užbaigti pradėtus darbus. Ne veltui Europoje lazuritas laikomas sėkmės, gerovės ir laimės akmeniu. Lazuritas saugo nuo blogio jėgų, “tamsos karalystės” išpuolių, sustiprina viltį, suteikia išminties, malšina savigraužos ir nepamatuotos kaltės jausmus, neša sėkmę ir turtą.
Lazuritas padeda į pasaulį žvelgti aiškiai ir ramiai. Jis skatina pažinti ir suprasti save. Tai akmuo, padedantis užmegzti ryšį su supančia aplinka, skatinantis atskleisti dvasines galias ir kūrybiškumą. Subtilios lazurito vibracijos skatina džiaugsmą, atvirumą, nuoširdumą, suteikia galių sukoncentruoti mintis, sustiprinti valią.
Lazuritą galima būtų vadinti Dvasinės karalystės valdovu, nes jis veikia pasąmonę ir intuiciją. Tai akmuo mokytojas, padedantis atrasti save, aiškiau reikšti savo mintis, įžvelgti spragas ir problemas savyje, skatinantis dvasinį augimą, dvasinę ir intelektualinę pusiausvyrą, suteikiantis daugiau idėjų ir erdvės mąstymui. Naikina blokadas jausmų srityje, padeda pajusti stipresnį ryšį su aukštesniuoju ,,Aš’’.
Akmuo padeda bendrauti su kitaip mąstančiais žmonėmis, neleidžia įsivelti į bevaisius ginčus ir konfliktus. Padeda išlikti oriems ir taikiems, neleidžia pasireikšti nevaldomoms emocijoms. Mineralas padeda susikoncentruoti ir pasitelkti vidinius resursus ir išmintį. Moko vidinės pusiausvyros, atsispirti išorės poveikiui, bei atrasti savyje asmenybę, kuri neleidžia savęs išnaudoti. Suteikia pasitikėjimą savimi, susikaupimą, teisingumą, postūmį, abipusę meilę. Padeda atnaujinti savo interesų ir pažinčių ratą, atsikratyti to, kas nereikalinga, kas nebeturi prasmės. Stiprina draugystę ir gyvybingumą, vidinę stiprybę ir miegą. Padeda išvengti sunkių minčių, melancholijos ir graužaties, moko puoselėti ir branginti meilę, skatina užuojautą ir supratimą kitam.
Lazuritas žinomas kaip trečiosios akies akmuo - suteikiantis ramybę, labai tinkamas meditavimui. Jis laikomas dvasinių galių akmeniu, gebančiu gydyti sielos žaizdas, pakylėti žmogų į aukštesnį sąmonės lygį, atverti Visatos paslaptis. Auksiniai pirito taškeliai akmenyje simbolizuoja žvaigždes, rodančias mums kelią į Visatos tolius…
Poveikis kūnui/Gydomosios savybės. Gydančiai veikia nervų sistemą, malšina atsmos ir radikulito priepuolius, gerina miegą, regėjimą, imuninę sistemą, švelnina pusiaujo skausmus, mažina kraujo spaudimą, gydančiai veikia sergant epilepsija, balso stygų ir gerklės uždegimu, skydliaukės ligomis, padeda, kai yra užstęsęs menstruacijų ciklas. Stiprina limfos sitemą, hipofizę ir šakutinę liauką. Gerina ir valo kraują, tvarko centrinę ir periferinę nervų sistemas, psichikos susirgimus. Padeda išsaugoti nėštumą, išvengti širdies infarkto, smegenų pakenkimų. Padeda organizmui įsisavinti vitaminus (ypač B, C, E) ir mineralus, skatina medžiagų apytaką, stiprina visus meridianus, harmonizuoja čakras. Atjaunina organizmą.
Čakra. VI. Valo ir harmonizuoja visas čakras (ypač V ir VI); “atšaldo” astralinį, ramina ir stiprina mentalinį, apvalo kauzalinį kūnus.
Derinimas. Su kalnų krištolu, ametistu, malachitu, rožiniu kvarcu, mėnulio akmeniu.