Prekių katalogas

TITNAGAS

 • Titnago funkcija – nuraminti vidinius prieštaravimus, kylančias iš savo giluminės jėgos krypties nesupratimo. Jei obsidianas gana skaudžiai priverčia atpažinti tą jėgą, bazaltas – jau žymiau švelniau, šerlas arba juodasis turmalinas – tai daro elegantiškai, tai titnagas – pats švelniausias toje temoje. Jis pamažu nuramina savo šeimininką, paversdamas jį kiek lengvesniu ir padėdamas pradėti pastebėti savo negatyvios energijos protrūkius ir jų pasekmes. Vadinasi, tuo jis naudingas tiek jaunam, tiek visai brandžiam žmogui, tiek siekiančiam dvasios, tiek dar nesuprantančiam, kad reikėtų jos siekti.

  Vaikui leiskite susirasti savo titnagą – draugą pačiam. Jei jis jautrus arba piktas, pakabinkite tą titnagą ant kaklo – tegul nešioja, bendrauja su juo. Svarbu, kad nebūtų labai aštrus ir vaikas juo neįsipjautų.

  Naudingas paaugliams, kurie nežino, kur dėti savo energiją. Patartinas tiek pavargusiems, tiek nevaldantiems emocijų, pykčio ar laikantiems juos viduje, žmonėms.
  Jį gali nešioti pažeistos psichikos žmonės – suteiks daugiau ramybės ir visokeriopo stabilumo. Jie gali net gerti vandenį su titnagu.

  Taigi, titnagas gali būti amuletu, saugančiu žmogų pirmiausia nuo jo paties vidinio negatyvo pasireiškimo žodžiais ir darbais. Todėl tie, kurie vis skundžiasi magiškais puolimais, turėtų suprasti, kad kol viduje bus pyktis, konkurencija, pavydas, ambicijos tiek ryškiai išreikštos, tiek užspaustos ir kol jų nepastebėsite savo viduje, pirštu rodydami į kitus, „puolimai“ tik nurodys į Jūsų pačių nesupratimą. Titnagas ir saugos iš pradžių nuo Jūsų nesupratimo, o toliau, nuo jo pasekmių, vadinasi, išorės puolimų... Jis ramins Jus, o tuo rims ir negatyvas, pagaunamas iš išorės.

  Michaelis Giengeris rašo, kad titnagas gerina komunikaciją. Jis skatina sugebėjimą išreikšti save žodžiais ir darbais, tačiau kartu ir girdėti, ką nori pasakyti kitas. Ramina emocijas, padeda atsipalaiduoti. Naudingas nuodų iš gleivinių pašalinimui, regeneruoja plaučius, kvėpavimo takus ir odą. Gerina žarnyno florą ir padeda esant vidurių užkietėjimui arba paleidimui.

  Gurudasas teigia, jog senovėje titnagas buvo nešiojamas, kad nesapnuoti košmarų. Jo eliksyro svarbiausia funkcija – visos endokrininės sistemos audinių regeneracija. Stiprina visus meridianus ir nadi kanalus. Jis skatina pasitikėjimą savimi dvasine prasme ir harmoningumą. Savybės sustiprinamos, jei titnagas dvylikai valandų paliekamas po piramide. Galima dėti į vonią. Eliksyras naudojamas ir su tepalais, į kurių sudėtį įeina migdolų ar saulėgrąžų aliejus.

  Melody sako, kad jis gali būti naudojamas minčių perdavimui. Senovėje jis buvo garbinamas kaip apsauginis akmuo. Buvo tikima, kad jo energija išvaro negatyvias jėgas, todėl apvalo vietas, kurios buvo laikomos užkeiktomis ar tiesiog nelaimingomis. Padeda itin kukliems žmonėms. Naudingas tyrinėtojams, siekiantiems išsiaiškinti tai, kas nežinoma, suteikdamas gilesnę įžvalgą. Skatina intelektualinę, psichologinę, racionalią ir fizinę stiprybę ginčų ir nesutarimų metu. Vertingas turintiems akmenis inkstuose, kepenų ar plaučių ligas, virškinimo sutrikimus bei prasidėjus kalkėjimo procesui. Jo esencija gerina odos struktūrą. Skiria Skorpionui.

  Pavelas Globa sako, kad jį reikia dėti ne ant grindų, o pakelti aukštai virš jų: ant spintos, šviestuvo ir panašiai. Tai akmuo, kuriame yra Ugnies jėga. Jis įkrauna žmogų energija, suteikia kūrybinės jėgos, pakelia tonusą. Juo galima gydyti, atliekant astralines operacijas. Jo pagalba galima formuoti kokius nors procesus.

  Titnagas puikiai gali būti taikomas apdėjimo akmenimis praktikose. Praktika jautriems, emocingiems, nesivaldantiems žmonėms. Jiems pageidautina vartoti neaštrių formų akmenis.

  I čiakrai – tamsus titnagas
  II čiakrai – rudas – rusvas titnagas
  III čiakrai – balkšvas arba dviejų spalvų titnagas
  IV čiakrai – rožinis kvarcas
  V čiakrai – balkšvas titnagas
  VI čiakrai – mažutis ametrinas ar ametistukas
  VII čiakrai – ametisto kristalas – projektorius, žiūrintis aukštyn nuo čakros.

  Gulima VII čakra į šiaurę. Trukmė 20-40 minučių. Už savaitės galite gulėti, kiek norisi.

  Titnagas pravartus emocingiems, greitų rezultatų siekiantiems dvasios ieškotojams.
  Ypatingai svarbus titnagas iš stiprių Žemės ar šventų vietų. Jame įsirašiusi tos vietos energija, kuri susijungusi su titnago savybėmis gali turėti ypatingą poveikį savo šeimininkui.
  Įprastai rėminamas į sidabrą, jautriems žmonėms – į bronzą, silpniems ir gležniems – į geležį.

  Prausiamas po tekančiu vandeniu (mėgsta natūralius vandens telkinius). Gali būti kraunamas tiek per Mėnulio pilnatį, tiek Saulėje.